Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Wezwanie do zapłaty należności uregulowanej ponad dziesięć lat temu

komentarze 3

Pytanie: Otrzymałam WEZWANIE DO ZAPŁATY z … Sp.zo. o. jest to wezwanie do zapłaty 318,45 zł. do dnia 13.11.2014. PISMO OTRZYMAŁAM w piątek list zwykły czyli 14.11.2014 .
CYTUJĘ

„NA mocy artykułu 95KC oraz umowy s dni 01.08.2011 FIRA windykacyjna … Sp.zo.o. zarządza naleznościami wydawnictwa … Sp.zo.o. W związku z powyższym wzywam do uregulowania zaległości za publikację …. kwota 318,45 zł. , itd”
Ja mam pytanie o ile dobrze pamiętam to na 100% zapłaciłam za tę książkę na dodatek ja nie kupowałam żądnej książki 01.08.2011 roku o ie dobrze pamiętam to było to prawie 11 a może więcej lat temu i nie posiadam żadnego dokumentu, bo kto tak dług trzyma potwierdzenie wpłat, po za tym czy ta sprawa nie podlega przedawnieniu roszczeń w stosunku do wierzyciela? Bardzo proszę o pomoc i odpowiedz co mam robić jestem pewna, że wszystko mam uregulowane nie mam żadnych nawet rat ani długów i nigdy nie miałam, szkoda bo w tym czasie nie wpłacałam tej należności przez internet bo jeszcze go nie miałam i dlatego jestem pewna że sprawa jest więcej jak sprzed 10 lat. Proszę o odpowiedz. Po za tym dlaczego mam płacić za coś co dawno jest zapłacone albo nie odfajkowane że moja zapłata wpłynęła?

Odpowiedź: Skoro minęło tyle lat, to istotnie nawet jeżeli ich roszczenie istnieje, to jest przedawnione. Może Pani napisać do nich informując, iż za poradnik zapłaciła Pani a poza tym wspomnieć o przedawnieniu. Może też Pani w ogóle nie reagować i dopiero gdyby z sądu przysłano pani nakaz zapłaty, to w sprzeciwie zarzucić to co wyżej.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

18/11/2014

kategoria przywłaszczenie

Komentarze do 'Wezwanie do zapłaty należności uregulowanej ponad dziesięć lat temu'

Subscribe to comments with RSS

 1. zorganizowana akcja naciagania i oszustwa. wysylaja wezwania zazwyczaj do ludzi, ktorzy nic nie zamawiali i licza ze sie jakis frajer wystraszy…

  ryszard ochódzki

  18 Lis 14 11:32

 2. Myślę, że raczej do tych co zamawiali (i zapłacili dawno temu i potwierdzenia już nie mają). Jak ktoś nie zamawiał, to pewnie o tym wie i bardzo może się zdenerwować a naciągacze zapewne tego nie chcą.

  admin

  18 Lis 14 11:58

 3. wśród znajomych i znajomych znajomych bodajże cztery osoby dostały od jakiejś firmy własnie takie wezwania za jakieś wydawnictwo. czy to ta sama firma windykacyjna we wszystkich listach, tego nie wiem. fakt jest taki, że z tej czwórki tylko jedna coś dostawała z 10-14 lat temu, za wszystko wówczas zapłaciła.

  ryszard ochódzki

  18 Lis 14 14:52

Skomentuj