Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

O kredycie inwestycyjnym

1 komentarz

Nie ulega wątpliwości iż każda firma w początkowym stadium funkcjonowania wymaga dużych pieniędzy. Jeśli chcesz wygrywać z konkurencją, twoja firma musi się jak najszybciej rozwinąć i zacząć przynosić zyski. Również firma która już jest kilka lat na rynku wymaga rozbudowy, jeśli ma być rentowna i chcesz by przynosiła Ci zyski. Zakup maszyn lub nowych budynków dla firmy jest ogromnym wydatkiem – właśnie dlatego z pomocą przychodzą banki z ofertą na kredyt inwestycyjny.

Kredyt inwestycyjny dla firm to szansa na błyskawiczny rozwój oraz rozbudowę działalności. Jak wybrać dobrą ofertę kredytową? Po pierwsze, dobre banki pomagają w finansowaniu bardzo dużej części sprzętu. Jeśli chodzi o samochody ciężarowe nie będziesz miał problemu ze znalezieniem dofinansowania w kwocie nawet stu procent na ich zakup. Kredyty inwestycyjne są spłacane szybciej niż wszystkie pozostałe, ale opiewające na takie same kwoty. Oczywiście, każda firma może mieć przestój w zleceniach – z tego powodu banku często umożliwiają karencję – czyli przerwę w spłacaniu rat przez jakiś okres. Nie ulega wątpliwości iż kwoty które są przyznawane przez banki w ramach kredytów inwestycyjnych są niezwykle wysokie – sięgają nawet kilku milionów złotych i są niewyobrażalne dla zwykłych ludzi.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

14/11/2014

kategoria kredyty dla firm

1 komentarz do 'O kredycie inwestycyjnym'

Subscribe to comments with RSS

 1. Warto tu wspomnieć o czymś takim, jak ubezpieczenie urządzeń od utraty zysku. Prowadzenie działalności gospodarczej ma jeden cel – generowanie zysku. Często okazuje się, że przeszkodzić może w tym tak prozaiczna sprawa jak awaria urządzenia lub urządzeń. Doskonałym wyborem w takiej sytuacji jest odpowiednia polisa ubezpieczeniowa. Ubezpieczenie maszyn od utraty zysku, bo o tej polisie mowa, jest bardzo potrzebne w każdej firmie, w której awaria urządzenia może spowodować przestój, a wiec generowanie strat finansowych.
  Często straty wynikłe z takiej sytuacji, to nie tylko koszt nie wytworzonych materiałów czy produktów. Brak produkcji może spowodować zawirowania w wielu innych firmach oczekujących na dostawę, kary umowne i innego rodzaju problemy. W wyjątkowych sytuacjach straty wynikłe z takiej sytuacji mogą sięgać milionów złotych. Warto zdać sobie z tego sprawę.
  Ubezpieczenie maszyn od utraty zysku może takie straty zminimalizować. Oczywiście trzeba dodać, że często zmniejszenie takich strat może równać się odzyskaniu znacznej sumy pieniędzy i utrzymaniu firmy na rynku.
  Podsumowując – nawet drobna awaria maszyny może spowodować bardzo poważne problemy w firmie. Warto więc posiadać stosowną polisę ubezpieczeniową. Polisa ubezpieczenia urządzeń od utraty zysku to doskonały wybór – warto zdecydować się na taką opcje. Może się to tylko opłacić.

  Albin

  19 Lis 14 10:03

Skomentuj