Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Pożyczka bez BIK jako kredyt dla firmy… Rewelacja…

komentarze 3

Coraz więcej mamy w internecie portali i blogów finansowych, w tym, a jakże, o kredytach też. Często tworzą je osoby które o kredytach wiedzą niewiele albo prawie nic. Wiedzą za to co innego, a mianowicie to, że można zarobić na reklamie umieszczonej na takiej stronie, bo jest wiele agencji reklamowych z którymi że współpracować jako wydawca takich reklam praktycznie każdy, kto sobie bloga założy i doda (skopiuje) na takiego bloga kilka „artykułów”. Poziomem merytorycznym wiele takich blogów niestety nie grzeszy. Ostatnio zaś przeczytałem na jednym z takich blogów „ciekawostkę” reklamującą pożyczki pozabankowe czyli głownie te dla zadłużonych osób i nawiązująca do kredytów dla firm.

Otóż webmaster bloga (nie będę podawał adresu strony) napisał, że te pozabankowe kredyty bez BIK to szansa dla osób, które z powodu zbyt krótkiego stażu firmy nie mogą liczyć na kredyt dla firmy z banku. Według tego blogera więc, jak masz nową firmę i potrzebujesz w nią zainwestować, to Twoją szansą jest pozabankowa pożyczka bez BIK…  Ciekawe która, może Provident z RRSO powyżej sześćdziesiąt procent (zmienia się w zależności od kwoty i okresy kredytowania i może wynosić nawet ponad sto procent) ? A może jakiś sms kredyt z RRSO dwa i pół tysiąca procent przedłużany z miesiąca na miesiąc? Jak można pisać takie brednie (no chyba że ktoś ma biznes z marżą sto procent…)? Pomijam już to, że żeby móc otrzymać pożyczkę bez BIK to też trzeba wykazać się dochodami czym początkujący przedsiębiorca nie wykaże się. Łatwiej dostać taką pożyczkę etatowcowi niż przedsiębiorcy co to dwa tygodnie własną firmę prowadzi.

Możliwe jednak, że omawiane brednie zostały sformułowane na potrzeby reklamowania jedne z tych „cudownych pożyczek bez BIK” co to są rzekomo z oprocentowaniem jakoś tak około osiem procent w stosunku rocznym. Przy czym chodzi o oprocentowanie rzeczywiste, że takie jest. Widzieliście takie oferty pożyczek bez BIK? Ja widziałem, niesamowite. Tylko podobno trzeba najpierw wpłacić kilkaset lub nawet kilka tysięcy złotych, na rozpatrzenie wniosku. Jeszcze też nie słyszałem o tym, żeby ktoś taką pożyczkę otrzymał. Na forach internetowych tylko same żale osób które miały styczność z takimi firmami. Wpłacili zaliczkę a pożyczki nie otrzymali. Ludzie, jak można wpłacać firmie pożyczkowej zaliczkę czy opłatę wstępną z góry, nie wiedzą czy pożyczka zostanie przyznana.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

03/11/2014

kategoria kredyty dla firm

Komentarze do 'Pożyczka bez BIK jako kredyt dla firmy… Rewelacja…'

Subscribe to comments with RSS

 1. Osobom rozpytującym o kredyty dla firm ale bez BIK można odpowiedzieć z grubsza to samo, co w przypadku zapytań o na przykład pożyczki gotówkowe bez BIK dla prywatnych osób. Odpowiedź brzmi: banki nie przyznają kredytów bez sprawdzania BIK a jeżeli sprawdzenie wykaże negatywną historię a co grosza teraźniejszość kredytową, to decyzja kredytowa będzie odmowna. Konkludując, kredyty całkiem bez BIK to kredyty tylko pozabankowe czyli z firm będących parabankami i to niekoniecznie wszystkie. W poniższym zestawieniu masz je na samym dole. Nad nimi są bankowe kredyty firmowe a zamieszczamy je (tzn. bankowe) ewentualnie z myślą o przedsiębiorcach którzy mają, jakby to ująć, niezbyt rewelacyjną historię kredytową. Albowiem jeden bank może być nieco bardziej liberalny w ocenie tejże od innego banku.

  zaciekawiony

  5 Gru 14 17:04

 2. Proszę o pomoc w sprawie uzyskania pożyczki. Jestem zadłużony na kwotę około 40 tyś zł. Od czerwca tego roku rozpocząłem działalność związaną z prowadzeniem obiektu hotelowego, z możliwością zakupu obiektu. Obiekt jest położony w pięknej okolicy i odzyskuje powoli klientów coraz na większą skalę. Niestety ograniczenia spowodowane moim zadłużeniem są w pewnych momentach przeszkodą w załatwieniu czegokolwiek. Proszę o poradę czy istnieje w ogóle możliwość załatwienia jakiegokolwiek kredytu który umożliwiłby mi rozwinięcie działalności na większą skalę.

  latynos

  8 Gru 14 10:27

 3. Jeżeli to zadłużenie uwidocznione jest w BIK czyli wynika z kredytu i jest przeterminowane, to jak zapewne sam Pan zdążył się zorientować, w banku kredytu raczej Pan nie otrzyma. Pozostają wiec pożyczki z pozabankowych firm pożyczkowych zwane pożyczkami bez BIK albo pożyczki społecznościowe. Jeżeli chodzi o pozabankowe firmy pożyczkowe to mogą wymagać zabezpieczenia pożyczki, np. zastawu albo hipoteki, albo poręczenia. Zakładając że nie dysponuje Pan możliwością zaoferowania zabezpieczenia rzeczowego albo poręczenia, to tym bardziej sugerujemy zajrzeć np. na portal kokos.pl na którym oferowane są pożyczki społecznościowe. Według naszej wiedzy pożyczkobiorcy są tam sprawdzani w Biurach Informacji Gospodarczej jak np. Krajowy Rejestr Długów, a w BIK niekoniecznie, może rzadko. Zaznaczamy jednak że jako początkujący użytkownik – pożyczkobiorca, zanim zyska Pan wiarygodność to według naszego rozeznania na początku nie może Pan liczyć na wysokie kwoty pożyczek, ale z czasem zapewne tak, nawet na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Nie wykluczone, że jakaś firma pozabankowa udzieli Panu pożyczki bez zabezpieczenia, jeśli wykaże Pan i w działalności gospodarczej osiąga pan dochody i w jakiej wysokości. Po prostu musi Pan popytać.

  admin

  8 Gru 14 10:38

Skomentuj