Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Pożyczka dla dłużnika

komentarze 2

Pytanie: Szukam pomocy mam problemy ze spłatą kredytów i szukam w Raciborzu banku oddłużeniowego który spłaci moje zadłużenie, oczekuję na pomoc, poradę, gdzie mogę liczyć na taka pomoc, mam też do wykupienia mieszkanie lecz jest już wpis w hipotekę poprzez urząd miasta w 95%.

Odpowiedź: Banki nie udzielają kredytów oddłużeniowych tylko konsolidacyjne, czyli w sytuacji gdy kredytobiorca ma problemy z dotrzymaniem wysokości i terminowości spłat, ale jeszcze nie ma w tym zakresie zaległości. Jeżeli długi (kredyty, raty) są już po terminach płatności czyli przeterminowane, to banki w takich wypadkach nie udzielają kredytów konsolidacyjnych, na ile jesteśmy zorientowani. Poza tym, kredyty konsolidacyjne udzielane są zwykle właśnie pod zabezpieczenie hipoteczne. Pozostają więc raczej pożyczki pozabankowe ale i w tym wypadku należy spodziewać się iż wymagane będzie zabezpieczenie w formie zastawu. Pozostaje ewentualnie znaleźć poręczyciela i wziąć pożyczkę niekoniecznie „oddłużeniową”, która samemu można spłacić długi. Można też próbować pożyczyć pieniądze na portalach społecznościowych a więc tam, gdzie oferowane są te tzw. pożyczki pomiędzy ludźmi, jednak z tego co zauważyliśmy zwykle oferowane są tam pożyczki o niskich kwotach no. 200 zł., 500 zł. Pozostaje jeszcze ewentualnie rodzina i znajomi, ale to już zapewne Pan/Pani lepiej wie czy może na taka opcję liczyć. Można zaproponować komuś aby udzielił Panu/Pani pożyczki proponując pożyczkodawcy wysokie odsetki, choćby maksymalne w stosunku rocznym (czterokrotność stopy kredytu lombardowego NBP). Dla pożyczkodawcy w tym wypadku jest to dobra lokata kapitału (z którą oczywiście nie może równać się żadna lokata bankowa), o ile otrzyma zwrot pożyczki. Proszę jednak wówczas pamiętać że nie wolno zaciągać pożyczki w sytuacji jeżeli wie się, przypuszcza się że się jej nie zwróci.

kategoria: pożyczki prywatne

Komentarze do 'Pożyczka dla dłużnika'

Subscribe to comments with RSS

  1. Z wiarygodnych, pewnych źródeł dowiedziałem się o tym, że wzrasta obawa pozabankowych firm pożyczkowych przed konkurencją ze strony zorganizowanych pożyczek prywatnych oferowanych w serwisach społecznościowych. Jak tak rozejrzeć się w przede wszystkim w internecie, to istotnie w okresie ostatniego roku takie chwilówki jak Provident albo pożyczki na sms bardzo zintensyfikowały swoje kampanie reklamowe. Branża pożyczek społecznościowych rozwija się coraz szybciej a to być może głównie dlatego, że pożyczkodawcy są bardziej ostrożni i nie przyznają pożyczek komu popadnie, przez co nie mogli później odzyskać pieniędzy. Sprawdzają pożyczkobiorców, ich BIK a przynajmniej czy pracują. Jeżeli ktoś pracuje to BIK jest kwestią drugorzędną – jak wiemy, pozabankowe firmy pożyczkowe „bez BIK” świetnie sobie radzą.

    Jabu

    11 Lis 14 at 20:45

  2. Z tego, co ja widzę, to pożyczki społecznościowe wykazują niską dynamikę wzrostu albo wcale.

    admin

    12 Lis 14 at 08:18

Skomentuj