Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Pożyczka dla dłużnika

komentarze 4

Pytanie: Szukam pomocy mam problemy ze spłatą kredytów i szukam w Raciborzu banku oddłużeniowego który spłaci moje zadłużenie, oczekuję na pomoc, poradę, gdzie mogę liczyć na taka pomoc, mam też do wykupienia mieszkanie lecz jest już wpis w hipotekę poprzez urząd miasta w 95%.

Odpowiedź: Banki nie udzielają kredytów oddłużeniowych tylko konsolidacyjne, czyli w sytuacji gdy kredytobiorca ma problemy z dotrzymaniem wysokości i terminowości spłat, ale jeszcze nie ma w tym zakresie zaległości. Jeżeli długi (kredyty, raty) są już po terminach płatności czyli przeterminowane, to banki w takich wypadkach nie udzielają kredytów konsolidacyjnych, na ile jesteśmy zorientowani. Poza tym, kredyty konsolidacyjne udzielane są zwykle właśnie pod zabezpieczenie hipoteczne. Pozostają więc raczej pożyczki pozabankowe jak te tutaj ale jeżeli ma to być wysoka kwota (kilkadziesiąt tysięcy złotych lub więcej) to i takie pożyczki w grę nie wchodzą tylko jakieś inne, z zabezpieczeniem np. w formie zastawu. Pozostaje ewentualnie znaleźć poręczyciela i wziąć pożyczkę niekoniecznie „oddłużeniową”, która samemu można spłacić długi. Można też próbować pożyczyć pieniądze na portalach społecznościowych a więc tam, gdzie oferowane są te tzw. pożyczki pomiędzy ludźmi, jednak z tego co zauważyliśmy zwykle oferowane są tam pożyczki o niskich kwotach no. 200 zł., 500 zł. Pozostaje jeszcze ewentualnie rodzina i znajomi, ale to już zapewne Pan/Pani lepiej wie czy może na taka opcję liczyć. Można zaproponować komuś aby udzielił Panu/Pani pożyczki proponując pożyczkodawcy wysokie odsetki, choćby maksymalne w stosunku rocznym (czterokrotność stopy kredytu lombardowego NBP). Dla pożyczkodawcy w tym wypadku jest to dobra lokata kapitału (z którą oczywiście nie może równać się żadna lokata bankowa), o ile otrzyma zwrot pożyczki. Proszę jednak wówczas pamiętać że nie wolno zaciągać pożyczki w sytuacji jeżeli wie się, przypuszcza się że się jej nie zwróci.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

27/10/2014

kategoria pożyczki prywatne

Komentarze do 'Pożyczka dla dłużnika'

Subscribe to comments with RSS

 1. Z wiarygodnych, pewnych źródeł dowiedziałem się o tym, że wzrasta obawa pozabankowych firm pożyczkowych przed konkurencją ze strony zorganizowanych pożyczek prywatnych oferowanych w serwisach społecznościowych. Jak tak rozejrzeć się w przede wszystkim w internecie, to istotnie w okresie ostatniego roku takie chwilówki jak Provident albo pożyczki na sms bardzo zintensyfikowały swoje kampanie reklamowe. Branża pożyczek społecznościowych rozwija się coraz szybciej a to być może głównie dlatego, że pożyczkodawcy są bardziej ostrożni i nie przyznają pożyczek komu popadnie, przez co nie mogli później odzyskać pieniędzy. Sprawdzają pożyczkobiorców, ich BIK a przynajmniej czy pracują. Jeżeli ktoś pracuje to BIK jest kwestią drugorzędną – jak wiemy, pozabankowe firmy pożyczkowe „bez BIK” świetnie sobie radzą.

  Jabu

  11 Lis 14 20:45

 2. Z tego, co ja widzę, to pożyczki społecznościowe wykazują niską dynamikę wzrostu albo wcale.

  admin

  12 Lis 14 08:18

 3. Znalazłem się w trudnej sytuacji finansowej i potrzebny mi jest kredyt w wysokości co najmniej 15 tysięcy złotych. W bankach na pewno odmówią mi udzielenia kredytu gotówkowego, bo moja pensje zajął komornik i banki dowiedziałyby się o tym z zaświadczenia o dochodach którego przecież za każdym razem wymagają. Czy poza bankami są jakieś firmy które udzielają kredytów osobom z zajęciem komorniczym wynagrodzenia za pracę?

  Rausz

  5 Gru 16 10:09

 4. Może w Provident taką kwotę Ci przyznają.

  Anonim

  6 Gru 16 01:38

Skomentuj