Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Odzyskiwanie pożyczki prywatnej

komentarze 2

Pożyczki prywatne jako inwestycja cieszą się rosnącą popularnością. Maksymalne oprocentowanie, które możemy zawrzeć w umowie takiej pożyczki to czterokrotność stopy kredytu lombardowego NBP czyli aktualnie oprocentowanie maksymalne wynosi 24% w okresie jednego roku. Jakie zaś jest oprocentowanie lokat i kont oszczędnościowych w bankach, to każdy wie a jak nie wiem, to może sobie sprawdzić, ile wynosi ta żałosna jałmużna.

Sprawa jednak nie jest w cale taka prosta, jest się nad czym zastanowić, co wybrać. Marne odsetki ale bezpieczeństwo zdeponowanych w banku pieniędzy czy zysk jak się patrzy ale, wysokie ryzyko. Pożyczki prywatne nie są bezpieczną lokatą, przekonało się o tym wielu pożyczkodawców oraz firmy windykacyjne. Niezwracanie pożyczki bowiem, to poważny i często występujący problem. Inwestycje w formie prywatnych pożyczek są szczególnie rozpowszechnione w Warszawie. Firmy windykacyjne generalnie niechętnie podejmują się windykacji od prywatnych osób, ale na rynku warszawskim, jeżeli wpiszemy w internecie frazę – windykacja Warszawa – to znajdziemy firmy które chętnie podejmują się windykacji prywatnych pożyczek.

Pożyczkodawca jednakże nie powinien liczyć na firmy windykacyjne zakładając, że gdy pożyczkobiorca nie odda mu pożyczki, to firma windykacyjna ściągnie ja bez problemów. Niestety, nie zawsze jest to wykonalne. Dlatego, szykując się na inwestycję pożyczkową, należy dołożyć najwyższej staranności sprawdzając wypłacalność i wiarygodność pożyczkobiorcy a jeżeli to możliwe, to zabezpieczyć pożyczkę hipotecznie lub przynajmniej zastawem na rzeczach ruchomych.

Pożyczka prywatna może się opłacić zarówno pożyczkodawcy jak i pożyczkobiorcy który nie musi przepłacać. Pożyczki prywatne zwykle bowiem nie zawierają dodatkowych kosztów jak prowizja za jej przyznanie czy jakieś fikcyjne wręcz specyficzne ubezpieczenie na życie, które to składniki kosztów śrubują wzwyż oprocentowanie rzeczywiste pożyczki w pozabankowych firmach pożyczkowych.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

23/10/2014

kategoria windykacja

Komentarze do 'Odzyskiwanie pożyczki prywatnej'

Subscribe to comments with RSS

  1. Zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o przedstawienie warunków i oferty cenowej na wyegzekwowanie należności od dłużnika w wysokości 118 000 tys. Zł. Udało mi się wygrać proces. Sąd potwierdził moje prawa do odzyskania długu, posiadam tytuł wykonawczy. Będę wdzięczna za w miarę szybką odpowiedź.

    Ida

    7 Sie 16 09:38

  2. To teraz proponuję do komornik wnieść o egzekucję.

    admin

    7 Sie 16 10:00

Skomentuj