Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Należność główna i odsetki na internetowej giełdzie wierzytelności

komentarzy 7

Pytanie: Prowadzimy sporą firmę handlową i miewamy dłużników. Na naszej stronie internetowej wyodrębniliśmy giełdę wierzytelności a tak naprawdę to wie Pan o co chodzi. Jak Pan radzi, podawać kwotę główną długu w każdej sprawie czy można podawać kwotę łączną to jest sumę należności głównej i odsetek.

Odpowiedź: Oba warianty są dozwolone. Ja jednak podaję tylko kwotę podstawową długu informując o tym, że jest to kwota podstawowa. Wtedy dłużnik może myśleć, że jak spłaci samą tę kwotę podstawową, to zniknie z giełdy wierzytelności, z internetu. Taki przypadek miałem z miesiąc temu. Dłużnik spłacił kwotę główną a wtedy my potraktowaliśmy spłatę jako najpierw spłatę odsetek. W rezultacie pozostaje do zapłaty jeszcze circa połowa należności podstawowej i dalej widnieje na giełdzie wierzytelności.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

23/10/2014

kategoria rejestry długów

Komentarze do 'Należność główna i odsetki na internetowej giełdzie wierzytelności'

Subscribe to comments with RSS

 1. Nie dziw się potem, że dłużnik ma w dupie oddanie długu, skoro raz, drugi próbował oddać dobrowolnie to go ktoś wyrolował jak Ty teraz radzisz.

  Radź tak dalej to dłużnicy jeszcze bardziej się wypną na wierzycieli. To znaczy dla Ciebie to dobrze, przepraszam.

  Mike

  23 Paź 14 09:50

 2. Jak to „wyrolował”? Sam zdaje mi się, na szkoleniach psychologię uskuteczniasz a mnie się czepiasz o zgodny z prawem trick.

  admin

  23 Paź 14 10:01

 3. A gdzie ja napisałem, że niezgodny z prawem? Na szkoleniach zajmuję się nieco inną gałęzią windykacji, bo szkolę windykatorów telefonicznych, przeważnie młody narybek. Nie buduję programów działania firm windykacyjnych. Owszem, nasłuchałem się już na szkoleniach o gorszych praktykach windykacyjnych. Ale czy sprowadzamy wszystko tylko do kwestii legalne/nielegalne?
  Dosyć jasno stwierdziłem,że ten Twój „trick” przyczynia się do tego, że dłużnik Cię zleje następnym razem.

  Mike

  23 Paź 14 11:02

 4. No to będzie „wisiał” dożywotnio na giełdzie długów. Niezmiernie rzadko ten sam dłużnik znów się w innej sprawie pojawia.

  admin

  23 Paź 14 11:26

 5. Więc poniekąd sam sobie odpowiadasz co do skuteczności tejże giełdy 😉

  Mike

  23 Paź 14 12:32

 6. Jest skuteczniejsza niż wszystkie BIG-i (dla nie wtajemniczonych: KRD, ERIF, INFOMONITOR) razem wzięte. jest to odczuwalna skuteczność. Większość, owszem „wisi” ale niektórzy znikają.

  admin

  23 Paź 14 12:47

 7. Mike a dla których firm szkolisz? mam nadzieje że nie dla Armady 🙂

  ryszard ochódzki

  24 Paź 14 19:19

Skomentuj