Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Banki Wadowice – kredyty, konta, lokaty

komentarze 3

Proponujemy Państwu zainteresować się ofertami bankowymi do których prowadzi link tutaj. Wybór znacznie szerszy niż w wadowickich bankach i na przykład zarówno konto osobiste (oszczędnościowe, firmowe) otworzyć jak i kredyt wziąć można praktycznie nie wychodząc z domu. Te zestawienia ofert wyżej wskazane cieszą się uznaniem klientów w całym kraju. A oto także wykaz placówek bankowych w Wadowicach (lista teleadresowa oraz mapa lokalizacji):

Alior Bank
ul. Sienkiewicza 15, Wadowice
tel. 33 195 02

PKO Bank Polski, Oddział 1 w Wadowicach
ul. Lwowska 20, Wadowice
tel. 801 124 365

Bank Zachodni WBK
pl. Jana Pawła II 15, Wadowice
tel. 33 873 17 13

ING Bank Śląski S.A. Oddział
pl. Jana Pawła II 19, Wadowice

Getin Noble Bank
ul. Lwowska 18, Wadowice
tel. 33 870 40 39

Millennium
pl. Jana Pawła II 7, Wadowice

Santander
pl. Jana Pawła II 9, Wadowice
tel. 195 00

Bank BPH S.A. Placówka Partnerska
ul. Lwowska 21, Wadowice
tel. 33 870 33 65

Bank Pekao S.A. Oddział
ul. Lwowska 9, Wadowice
tel. 33 872 35 00

Bank Zachodni WBK
pl. Obrońców Westerplatte 18, Wadowice
tel. 33 870 90 70

BNP Paribas
ul. Lwowska 72 a, Wadowice
tel. 33 873 55 60

Credit Agricole
pl. Jana Pawła II 7, Wadowice
tel. 801 330 000

Euro Bank
pl. Jana Pawła II 16, Wadowice
tel. 801 700 100

mBank Biuro Korporacyjne
ul. Mickiewicza 34, Wadowice
tel. 33 873 17 18

Bank Gospodarki Żywnościowej S.A.
Oddział Operacyjny w Wadowicach
pl. Jana Pawła II 4, Wadowice
tel. 33 873 43 00

„Beskidzki Bank Spółdzielczy”
Oddział w Wadowicach
ul. Sienkiewicza 7, Wadowice
tel. 33 872 08 76

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 4 Ocena średnia: 4.5]

23/10/2014

kategoria banki regionalnie

Komentarze do 'Banki Wadowice – kredyty, konta, lokaty'

Subscribe to comments with RSS

 1. Coraz więcej osób inwestuje a może raczej próbuje zyskownie inwestować swoje oszczędności nie w lokaty bankowe a w udzielanie pożyczek. Faktem jest że odsetki maksymalne jakie można zawrzeć w umowie pożyczki dają taki procent jak żaden depozyt bankowy. Dlatego w przypadku lokowania pieniędzy w pożyczki można potencjalnie mówić nie tylko o oszczędzaniu jak w przypadku depozytów bankowych ale o faktycznym inwestowaniu kapitału. Jednak inwestycje w pożyczki obarczone są ryzykiem; pożyczkobiorca może zataić fakt posiadania innych długów, w tym przeterminowanych. Może też po zaciągnięciu pożyczki stracić pracę i nie zwrócić pożyczki pomimo szczerych chęci. Wówczas można nie odzyskać pożyczonych pieniędzy. Dlatego lokaty bankowe pozostają jedną z najbezpieczniejszych form lokowania oszczędności. Jednakże pożyczki prywatne też mogą uchodzić za dość bezpieczne lokaty oszczędności. Wystarczy tylko (aż) uzyskać od pożyczkobiorcy zabezpieczenie – zastaw albo wpis na hipotekę.

  kunktator

  25 Sty 15 15:32

 2. Czy komornik sądowy jest uprawniony do wpisywania dłużników do Krajowego Rejestru Długów albo do innego rejestru dłużników? Chciałabym wziąć kredyt ale komornik prowadzi egzekucję mojego długu a z tego co wyczytałam w internecie to szanse na uzyskanie kredytu gdy ściga mnie komornik są małe. Nie wiem więc czy mam szanse aby bank nie dowiedział się o tym ze ściga mnie komornik i czy dostanę kredyt.

  Anna

  28 maja 18 19:38

 3. Nawet jeżeli nie ma się żadnych długów to może nie wystarczyć aby bank udzielił kredytu. Trzeba wykazać zdolność kredytową, ta jest sprawdzana indywidualnie przez bank. To tak na marginesie. Co do komornika natomiast, to nie jest on uprawniony do dopisywania dłużników ani do Biura Informacji Kredytowej (BIK) ani do Biura Informacji Gospodarczej czyli BIG (np. właśnie Krajowy Rejestr Długów). Jeżeli jednak Pani dług jest z tytułu kredytu albo pożyczki bankowej, wówczas każdy bank będzie o tym długu wiedział, po sprawdzeniu Pani danych w BIK. Zakładamy jednak że Pani dług nie jest zobowiązaniem w stosunku do banku. Jeżeli jest to dług wynikający z prowadzenia przez Panią działalności gospodarczej to do KRD albo innego BIG-u mógł wpisać Panią wierzyciel, podobnie w przypadku jeśli jest to dług konsumencki np. natomiast tytułu kary za brak biletu. Pod warunkiem że wierzyciel ma podpisaną umowę z BIG, czyli że jest abonentem tej instytucji. Jeżeli natomiast Pani dług jest wobec osoby nieprowadzącej działalności gospodarczej, wówczas (póki co, na dzień dzisiejszy) tacy prywatni wierzyciele nie mają możliwości dopisywania dłużników do BIK. Komornik sadowy natomiast wysyła dane do sadu w celu umieszczenia dłużnika w Rejestrze Dłużników Niewypłacalnych ale to dopiero po umorzeniu postępowania egzekucyjnego z powodu bezskuteczności.

  Może być więc tak, ze w żadnym rejestrze, w żadnej bazie dłużników nie figuruje Pani. W takiej sytuacji bank może nie dowiedzieć się o Pani zadłużeniu, ale może okazać się przeciwnie. Jeżeli jest Pani zatrudniona na umowę o pracę i zechce wziąć kredyt, do bank zapewne zażąda od Pani zaświadczenia o zarobkach. Jeżeli komornik zajął Pani pensję w zakładzie pracy, to w stosownym zaświadczeniu od pracodawcy zapewne będzie stosowna informacja i bank dowie się o tym, ze komornik prowadzi przeciwko Pani egzekucję. Jeżeli prowadzi Pani działalność gospodarczą i komornik zajął Pani rachunek firmowy, to bank może o tym nie wiedzieć, o ile będzie Pani starać się o kredyt w innym banku niż ten w którym ma Pani to konto zajęte przez komornika. Być może jednak Pani dług to zobowiązanie publicznoprawne czyli z tytułu podatków albo zaległości wobec ZUS. Bank może od pani zażądać oświadczenia, że nie ma Pani tego rodzaju zaległości. Nie możemy wykluczyć i tego, ze bank dowie się o Pani długu z jakiegoś innego źródła.

  admin

  29 maja 18 06:50

Skomentuj