Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Wydatki niekonieczne według sądu

komentarze 3

Przejrzałem sobie jeszcze raz uzasadnienie postanowienia w sprawie zwolnienia  z kosztów sądowych które znajduje się tutaj (są tam dwa z różnych sądów, chodzi o to drugie). Czytamy tam między innymi:

Rodzina powoda utrzymuje się z dochodu, po zajęciu egzekucyjnym w wysokości 1 .730zł netto miesięcznie, które w całości przeznacza jedynie na swoje utrzymanie. Konieczne wydatki kształtują się w granicach 1.000 zł., bowiem powód ponosi również wydatki które do koniecznych nie należą a mianowicie opłaca media, zakup paliwa do samochodu jak również spłaca obciążający go kredyt. Skala wydatków które na miano koniecznych nie zasługują kształtuje się w granicach 1800 zł. Nadto powód posiada majątek o znacznej wartości rynkowej, mianowicie dom oraz samochód osobowy marki Audi A3.

Jak widać, według sądu wydatki na media (prąd, woda, gaz) jak również spłata kredytu do wydatków koniecznych nie należą. 🙂 Można według sądu żyć bez wody, ogrzewania, światła, bez możliwości przyrządzania ciepłych potraw i napojów. Można też według sądu nie spłacać kredytu; tu się zgadzam, nie jest to wydatek konieczny ale tylko do momentu gdy komornik wejdzie do akcji. No, ale do0m i samochód też nie są dobrami koniecznymi, nieprawdaż. Zresztą, sąd wydaje się sugerować, że jak nie wystarcza na opłatę sądową, to może powód sprzedać samochód albo dom…

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

20/10/2014

kategoria sędziowie

Komentarze do 'Wydatki niekonieczne według sądu'

Subscribe to comments with RSS

 1. Sąd w tym momencie wprost namawia do niespłacania kredytu z premedytacją, gdyż nie jest to wydatek konieczny. Tym samym namawia do popełnienia przestępstwa z art. 286KK. SĄD!!!! Chore prawo!

  Mike

  21 Paź 14 09:18

 2. Wydatki na paliwo zamienić na wydatki na bilety autobusowe – tak zapewne sugeruje sąd

  Mike

  21 Paź 14 09:19

 3. No, jak chodzi o paliwo to nie przeczę, można przerzucić się na autobusy ale nie chciałem usuwać tego z cytatu.

  admin

  21 Paź 14 10:25

Skomentuj