Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Jak założyć konto w banku?

skomentuj

Założenie osobistego konta bankowego jest możliwe na dwa sposoby. W pierwszym przypadku konieczna jest wizyta w placówce, w drugim wystarczy dostęp do Internetu.

Do tego, aby założyć konto bank potrzebuje danych z ważnego dowodu osobistego. Należy udać się z nim do wybranego oddziału bankowego, gdzie doradca od ręki sporządzi stosowną umowę. Po zaakceptowaniu jej odręcznym podpisem stajemy się pełnoprawnymi właścicielami własnego konta osobistego. Jeśli wyraziliśmy życzenie posiadania karty debetowej lub kredytowej, zostanie ona przesłana przez bank pocztą pod wskazany wcześniej adres.

Odwiedziny w placówce wymagają czasu. Stracimy go znacznie mniej, jeżeli skorzystamy z formularza internetowego na stronie banku, który można bez problemu wypełnić w domu. Podajemy w nim podstawowe dane osobowe. Po poprawnym wypełnieniu i zaakceptowaniu mija zazwyczaj kilka dni, nim do naszych drzwi zastuka kurier ze sporządzoną umową. Podpisana w jego obecności wraca do odpowiedniego oddziału, konto zostaje aktywowane, a my od teraz możemy korzystać z jego możliwości.

Konto bankowe wiąże się z opłatami. Warto zwrócić uwagę za co przyjdzie nam płacić i dostosować profil konta do naszych preferencji. Oferta jest bardzo zróżnicowana. Jeśli często korzystamy z wypłat bankomatowych, najlepiej wybrać bank, który nie pobiera za ową usługę pieniędzy. Dla osób wykonujących wiele przelewów internetowych najatrakcyjniejsze mogą być konta o profilu stricte internetowym, gdzie opłata za przelew jest bardzo niska lub nie ma jej wcale.

kategoria: depozyty bankowe

Skomentuj