Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Gdzie pożyczyć pieniądze?

komentarze 3

Pytanie: Pierwszy raz znalazłam się w takiej sytuacji że muszę wziąć pożyczkę. I mam w związku z powyższym pytanie do Państwa. Czy pożyczki bankowe są tańsze niż te z innych źródeł? Z tego co się orientowałam to wykazuję zdolność kredytową i pożyczkę w banku w kwocie o jaka mi chodzi raczej otrzymam. Przyznam się że nie mam zbyt wiele czasu aby wertować jakieś inne oferty, prosiłabym tylko o sugestię, czy w ogóle szukać pożyczek poza bankami. Jestem z Wadowic.

Odpowiedź: Pożyczki bankowe są zwykle tańsze niż przynajmniej chyba w większości pozabankowych firm pożyczkowych które określa się jako parabanki. Do takich firm zwracają się z wnioskiem o pożyczkę głównie (albo wyłącznie) tacy klienci którzy nie wykazują zdolności kredytowej i nie otrzymaliby pożyczki w banku. Parabanki reklamują się głównie właśnie z takimi produktami jak kredyty bez BIK, pożyczki bez zaświadczeń i inne podobne a więc dla osób z kiepską zdolnością kredytową. Stosunkowo tanią pożyczkę można trafić na portalach społecznościowych oferujących pożyczki między ludźmi – osobami prywatnymi, ale są tam dostępne zwykle niewielkie kwoty pożyczek, chyba najczęściej rzędu kilkuset złotych. Może Pani popytać znajomych albo w rodzinie, może ktoś zechce Pani pożyczyć większą kwotę pieniędzy. Jeżeli zdecyduje się Pani spróbować, to dobra rada – prosimy na samym wstępie zaproponować zabezpieczenie pożyczki w formie np. hipoteki na nieruchomości albo przewłaszczenia samochodu, jeżeli któreś Pani posiada. I zaproponować takiemu prywatnemu pożyczkodawcy odsetki od pożyczki które będą dla pożyczkodawcy atrakcyjniejsze niż na najlepszej lokacie bankowej; pomimo tego taka prywatna pożyczka może być dla Pani tańsza niż jakakolwiek pożyczka z banku.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

19/10/2014

kategoria kredyty gotówkowe

Komentarze do 'Gdzie pożyczyć pieniądze?'

Subscribe to comments with RSS

 1. Zalegam ze spłatą pożyczki pozabankowej, trzy lata temu komornik próbował tą pożyczkę odzyskać ode mnie ale bezskutecznie, bo wtedy nie miałam już stałego zatrudnienia ani nic takiego w mieszkaniu co miałoby wartość, poza tym mieszkam jeszcze z rodzicami. Obecnie mam pracę i z powodzeniem mogę starać się o kredyt w banku. Właśnie, pytanie, mogę czy nie? Czy ta niespłacona pozabankowa pożyczka mogła zostać odnotowana w jakimś rejestrze i bank dowie się, że mam taki dług? Bo z tego co mi wiadomo, to pozabankowe firmy pożyczkowe nie wpisują długów do BIK-u?

  Justyna

  8 Cze 17 06:01

 2. Istotnie, pozabankowe firmy pożyczkowe nie są uprawnione do wpisywania swych dłużników do Biura Informacji Kredytowej. Niespłacona pożyczka pozabankowa może jednak zostać odnotowana na przykład w Krajowym Rejestrze Długów, oczywiście wraz z Panią jako dłużnikiem. Ponadto, jeżeli komornik umorzył postępowanie egzekucyjne z powodu bezskuteczności, to została Pani umieszczona w Rejestrze Dłużników Niewypłacalnych. Bank może sprawdzić obie te bazy, ale czy i które banki je sprawdzają, to inna sprawa. Wskazane byłoby spłacić tę pożyczkę jak najszybciej, bo jeżeli jest to pozabankowy kredyt bez BIK, to pewnie z maksymalnym oprocentowaniem które w takiej wysokości jest obecnie oprocentowaniem za zwłokę więc dług dość szybko rośnie. Firma pożyczkowa prawdopodobnie za pewien czas znów spróbuje egzekucji komorniczej.

  ratownik

  8 Cze 17 07:12

 3. Na tzw. zasadzie wzajemności pozabankowe firmy pożyczkowe już mogą dopisywać doi BIK i niektóre z nich dopisują.

  admin

  8 Cze 17 07:38

Skomentuj