Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Ustne umowy pożyczki ważne są, a jakże…

1 komentarz

Ustne umowy pożyczki są na porządku dziennym. To znaczy może nie stanowią większości, ale co rusz ktoś kimś zawiera ustną umowę pożyczki. Czyli np. Pan X udzielił Panu Y pożyczki, bez pisemnej umowy i bez pokwitowania od Pana Y, że ten kwotę pożyczki otrzymał Czyli, jak to się nieładnie określa, na przysłowiową gębę. I oburzony Pan X – pożyczkodawca ma później pretensje do firmy windykacyjnej że ta nie chce przyjąć zlecenia windykacji tejże pożyczki zawartej na podstawie ustnej umowy, a przecież ustne umowy są wiążące. No tak, wiążące tylko niech Pan udowodni Panie X że udzielił Pan pożyczki. I przygotuje się Pan na to, że w sądzie Pan Y (domniemany Pana dłużnik) zezna że to nie Pan jemu tylko on Panu udzielił pożyczki – oczywiście na podstawie ustnej umowy. I co Pan na to, Panie X?

Co więcej, niech Pan liczy się i z taką ewentualnością że Pan Y przyprowadzi z sobą na rozprawę „świadka” (np. poznanego w knajpie na rogu) który zezna, że istotnie to Pan Y udzielił Panu pożyczki Może być wówczas „ciekawie”, prawda?

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

16/10/2014

kategoria umowy

1 komentarz do 'Ustne umowy pożyczki ważne są, a jakże…'

Subscribe to comments with RSS

  1. I tak oto to wszystko prowadzi do tego abyśmy zaprzestali ufać sobie na wzajem, i wszędzie i wszystko nagrywali…heh Niestety, w obecnych czasach słowo honoru ma coraz to mniej wartości 🙁

    Olga21

    16 Paź 14 12:30

Skomentuj