Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Kredyty mieszkaniowe tanie są

komentarze 2

Ceny mieszkań i domów są obecnie takie, że przeciętny młody człowiek, nawet z dobrze płatną pracą (na umowę o prace) nie jest w stanie pozwolić sobie na zakup nieruchomości za gotówkę i to nawet jeśli rodzice coś mu dorzucą. Dlatego kredyty hipoteczne cieszą się tak wielkim zainteresowaniem.

Kredyty mieszkaniowe nie są drogie. To formalnie prawda iż są to najtańsze kredyty ze wszystkich, a więc w porównaniu z kredytami gotówkowymi, samochodowymi i nawet z pożyczkami hipotecznymi ale i tak, przeciwnicy kredytowania się straszą kosztami kredytów. Piszą, że w okresie trzydziestoletnim okresie kredytowania kredytobiorca musi zwrócić bankowi dwa a nawet trzy razy tyle niż kwota otrzymanego kredytu. Powiedzmy, że jednak dwa razy tyle bo są tańsze i znacznie droższe oferty kredytów hipotecznych a w interesie kredytobiorcy leży znalezienie najtańszej oferty kredytu. Dobrze, to w takim razie ile odsetek narosłoby w banku na lokacie, w okresie trzydziestu lat? Przecież mniej więcej też dwa razy tyle niż wynosił wkład depozytu. Nie są to więc takie wielkie koszty kredytu hipotecznego. A życie ludzkie nie trwa wiecznie, przychodzi starość i po co żałować, że w okresie młodości nie sięgnęło się po kredytu aby cieszyć się życiem?

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

16/10/2014

kategoria kredyty hipoteczne

Komentarze do 'Kredyty mieszkaniowe tanie są'

Subscribe to comments with RSS

 1. Jeżeli postudiujemy trochę oferty kredytów mieszkaniowych to zauważymy ich niewiarygodnie niskie oprocentowanie. I to w dodatku oprocentowanie rzeczywiste. Na poziomie oprocentowania lokaty terminowej! Oczywiście coś tu nie pasuje w takim przypadku, bo środki na kredyty hipoteczne banki mają właśnie z lokat i kont bankowych. Nie może być tak, że faktycznie oprocentowanie lokaty jest na poziomie oprocentowania rzeczywistego kredytu mieszkaniowego, bo bank nic nie miałby z tego. Jest to tylko swego rodzaju iluzja, bo to niskie RRSO jest podawane z zastrzeżeniem nierealnie wysokiego wkładu własnego kredytobiorcy. Pewnie zresztą gdyby ktoś chciał kredyt z takim wkładem własnym to bank umyłby ręce od tego.

  Pan Kierownik

  31 Paź 14 13:35

 2. Oto sposób, jak wziąć taniej kredyt hipoteczny (oraz wiele innych produktów). Wystarczy założyć własnego bloga o kredytach i zapisać się do programu partnerskiego (jak np. system partnerski.pl albo money2money.pl) i wstawić na swoim blogu box reklamujący kredyt hipoteczny który Cię interesuje, w przypadku którego wydawcy reklamy czyli właścicielowi strony www (bloga) przysługuje prowizja od udzielonego kredytu jeżeli kredytobiorca złoży wniosek poprzez reklamę (box) na stronie www wydawcy reklamy. Prowizja oscyluje wokół wartości 0,6%. Nic nie stoi na przeszkodzie ku temu aby właściciel strony – wydawca reklamy też złożył wniosek o kredyt za pośrednictwem własnej strony i reklamy którą wyświetla na nim – też należna jest prowizja. Sposób jest sprawdzony i legalny (przynajmniej w przypadku kilku znanych programów partnerskich).

  Niekoniecznie też blog ma służyć wyłącznie do własnych zakupów, może to stać się sposobem na dodatkowe albo i z czasem główny sposób zarabiania. Pod warunkiem, że ktoś polubi i pozna tajniki promocji strony www i sprzedaży internetowej. Znamy osoby które wspólnie generują wysokie prowizje z takiej sprzedaży w branży: leasing samochodów. Podobno leasing jest łatwiej uzyskać niż kredyt więc tym samym łatwiej zarobić na prowizji od transakcji. Uprzedzamy jednak że konkurencja w tej dziedzinie jest znaczna, amatorów takiego przyjemnego zarabiania jest mnóstwo. Jeżeli jednak, jak podają moi „informatorzy” ktoś wykazuje się kreatywnością, może przebić się przez konkurencję. Podobnie jak w jeszcze trudniejszym ale też jeszcze bardziej zyskownym segmencie prowizji od internetowej sprzedaży kredytów mieszkaniowych.

  Dobromir

  9 Gru 14 07:52

Skomentuj