Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Chcesz stracić przyjaciela, to pożycz mu pieniądze

komentarze 2

Nie wszystkie firmy windykacyjne przyjmują do windykacji długi osób prywatnych. Powód jest prosty – od osoby fizycznej trudniej odzyskać kasę niż od firmy, szczególnie w postępowaniu przedsądowym. Jednak od tych które nie wzbraniają się przed windykacją zwłaszcza prywatnych pożyczek, można dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy. Prywatne pożyczki udzielane są często pomiędzy członkami bliższej lub dalszej rodziny albo pomiędzy dobrymi kolegami, przyjaciółmi. I wówczas często widać jak pokrewieństwo i przyjaźń nie wytrzymują próby … ano właśnie, finansowej. Jakoś tak już jest, twierdzą windykatorzy, że najtrudniej właśnie odzyskuje się pożyczki udzielone krewnemu albo przyjacielowi a strony umowy pożyczki stają się wrogami, im więcej czasu mija po terminie zwrotu pożyczki. Podobno w przypadku pożyczek udzielanych osobom bardziej obcym ogólnie łatwiej jest doprowadzić do dobrowolnej zapłaty. Dlaczego tak jest, windykatorzy nie wiedzą.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 2 Ocena średnia: 4.5]

15/10/2014

kategoria pożyczki prywatne

Komentarze do 'Chcesz stracić przyjaciela, to pożycz mu pieniądze'

Subscribe to comments with RSS

  1. Może w przypadku pożyczek pomiędzy przyjaciółmi krewnymi często nie ma dokumentów potwierdzających zasadność roszczenia. Przecież od rodziny, przyjaciół nie będę brał potwierdzenia. Może w tym tkwi cały problem ze ściągalnością.

    Tomasz

    15 Paź 14 19:48

  2. Z tym, że jak już bierzemy się za windykację, to tylko w sprawach udokumentowanych i jest właśnie często tak, jak napisałem.

    admin

    16 Paź 14 03:39

Skomentuj