Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Ubezpieczenie mieszkania lub domu

skomentuj

Gdy decydujemy się na ubezpieczenie naszego domu lub mieszkania, musimy zastanowić się czy objąć ochroną także inne elementy naszego majątku takie jak garaż, budynki gospodarcze, ogrodzenia. W ramach polisy możemy zabezpieczyć nie tylko elementy stałe, ale również ruchomości, czyli całe wyposażenie naszego domu, a także sprzęt sportowy, fotograficzny, sprzęt elektroniczny czy dzieła sztuki. Tego typu ubezpieczenia możemy rozszerzyć o pakiety chroniące również nasz „przenośny majątek” taki jak laptopy czy telefony komórkowe.

W wielu firmach ubezpieczeniowych polecany  jest pakiet od odpowiedzialności cywilnej (OC ) w życiu prywatnym dla całej rodziny, który chroni odpowiedzialność ubezpieczonych przed szkodami wyrządzonymi osobom trzecim w związku z posiadaniem i użytkowaniem mieszkania, oraz z wykonywaniem czynności życia codziennego.

Bardzo pomocną opcją w ubezpieczeniu jest assistance domowy, dzięki któremu otrzymamy pomoc fachowca w razie awarii naszego sprzętu RTV/AGD lub na przykład pomoc ślusarza.

Decydując się na zawarcie ubezpieczenia mieszkania lub domu, warto zadbać by było ono kompleksowe i w razie szkody firma ubezpieczeniowa faktycznie wypłaciła nam odszkodowanie. Należy zwrócić uwagę na warunki ogólne i na wyłączenia w nich zawarte. Dobre oferty ubezpieczeń majątkowych mamy tutaj.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

14/10/2014

kategoria ubezpieczenia

Skomentuj