Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Ile kosztują pożyczki sms?

komentarze 2

Są to szybkie pożyczki na niewielkie kwoty, zwykle mniejsze niż tysiąc złotych, przynajmniej gdy ktoś bierze tego typu pożyczkę za pierwszym razem – więcej niż kilkaset złotych nie otrzyma. I udzielane są na okres nie dłuższy jak 30 dni ale wiele firm pożyczkowych dopuszcza przedłużanie okresów kredytowania. Są bardzo wygodne jak chodzi o formalności i można takie pożyczki brać nie ruszając się z mieszkania.

Jednak z tych przyczyn typowa pożyczka sms charakteryzuje się bardzo wysokim oprocentowaniem rzeczywistym, ale w stosunku jednego roku. I tutaj właśnie wkrada się często nieporozumienie i pożyczkom sms oraz firmom pożyczkowym „obrywa się” poniekąd niezasłużenie od mediów i opinii publicznej. W okresie 30 dni bowiem, koszty pożyczki są stosunkowo niewysokie, gdyż oprocentowanie rzeczywiste które wynosi i tysiące procent, narosłoby właśnie przez jeden rok a nie przez ten krótki okres kredytowania. Jeśli więc pożyczkobiorca zwróci taką pożyczkę sms bez zwłoki, to nie odczuje bardzo jej kosztów.

Komentarze do 'Ile kosztują pożyczki sms?'

Subscribe to comments with RSS

  1. Obecnie pierwsza pożyczka w kilku takich firmach to 1.500 złotych a może i więcej. Coraz więcej. Maks. 1000 złotych to było ze 3 lata temu.

    Zela

    2 Sie 16 at 16:15

  2. To jest wpis sprzed dwóch lat, tak było wtedy. A maksymalną kwotę niekoniecznie każdy otrzyma. Kiedyś gdzieś wnioskowałem o maksymalna (chciałem przetestować pożyczkę) a otrzymałem jakoś tak chyba z połowę maksymalnej tzn. pracownik firmy pożyczkowej zatelefonował do mnie i powiedział że tyle mogą mi przyznać.

    admin

    2 Sie 16 at 17:07

Skomentuj