Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Ile kosztują pożyczki sms?

komentarze 2

Są to szybkie pożyczki (oferty są tutaj) na niewielkie kwoty, zwykle mniejsze niż tysiąc złotych, przynajmniej gdy ktoś bierze tego typu pożyczkę za pierwszym razem – więcej niż kilkaset złotych nie otrzyma. I udzielane są na okres nie dłuższy jak 30 dni ale wiele firm pożyczkowych dopuszcza przedłużanie okresów kredytowania. Są bardzo wygodne jak chodzi o formalności i można takie pożyczki brać nie ruszając się z mieszkania.

Jednak z tych przyczyn typowa pożyczka sms charakteryzuje się bardzo wysokim oprocentowaniem rzeczywistym, ale w stosunku jednego roku. I tutaj właśnie wkrada się często nieporozumienie i pożyczkom sms oraz firmom pożyczkowym „obrywa się” poniekąd niezasłużenie od mediów i opinii publicznej. W okresie 30 dni bowiem, koszty pożyczki są stosunkowo niewysokie, gdyż oprocentowanie rzeczywiste które wynosi i tysiące procent, narosłoby właśnie przez jeden rok a nie przez ten krótki okres kredytowania. Jeśli więc pożyczkobiorca zwróci taką pożyczkę sms bez zwłoki, to nie odczuje bardzo jej kosztów.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

14/10/2014

Komentarze do 'Ile kosztują pożyczki sms?'

Subscribe to comments with RSS

  1. Obecnie pierwsza pożyczka w kilku takich firmach to 1.500 złotych a może i więcej. Coraz więcej. Maks. 1000 złotych to było ze 3 lata temu.

    Zela

    2 Sie 16 16:15

  2. To jest wpis sprzed dwóch lat, tak było wtedy. A maksymalną kwotę niekoniecznie każdy otrzyma. Kiedyś gdzieś wnioskowałem o maksymalna (chciałem przetestować pożyczkę) a otrzymałem jakoś tak chyba z połowę maksymalnej tzn. pracownik firmy pożyczkowej zatelefonował do mnie i powiedział że tyle mogą mi przyznać.

    admin

    2 Sie 16 17:07

Skomentuj