Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Zaległości kredytowe powyżej 90 dni a konsolidacja

komentarze 3

Pytanie: Posiadam dwie pożyczki w banku Millennium, które są spłacane regularnie, ale też dwie pożyczki, debet i kartę kredytową w BZ WBK, na których widnieje zaległość w spłacie powyżej 90 dni. Jedna z umów o pożyczkę została wypowiedziana 27.12.2014 r. Umowa o kartę kredytową jest w trakcie wypowiedzenia. Kontaktowałam się z firmą Centrum Ochrony Dłużnika, która przygotowała stosowne pisma dla wierzycieli. Jutro zamierzam je wysłać. Zależy mi na uniknięciu procesu windykacji. Pracuję na umowę zlecenie. Wynagrodzenie to ok. 1500 zł. Zależy mi na konsolidacji wszystkich zobowiązań i otrzymaniu dodatkowych pieniędzy. Miesięcznie jestem w stanie płacić 1000 zł (jeżeli konsolidacja obejmie pożyczki z Millennium, jeśli nie – 750 zł). Proszę o kontakt.

Odpowiedź: Obawiam się, że w takiej sytuacji (opóźnienia pow. 90 dni) w żadnym banku nie otrzyma Pani kredytu konsolidacyjnego. Opcje są dwie. Pierwsza, to spłaca Pani jak Panią stać i tylko obserwuje Pani, co się dzieje, czy bank wystawia BTE czy (po nadaniu przez sąd klauzuli) wchodzi komornik. Druga opcja – bierze Pani jakiś pozabankowy kredyt bez BIK i zapycha Pani zaległości tymiż kredytami. Czy to się opłacie? Nie odpowiadam na to pytanie.

Październik 12th, 2014 at 5:59 am

Komentarze do 'Zaległości kredytowe powyżej 90 dni a konsolidacja'

Subscribe to comments with RSS

 1. 27.12.2014 – back to the future? 🙂

  ryszard ochódzki

  13 Paź 14 at 04:02

 2. No, musiała się pomylić.

  admin

  13 Paź 14 at 05:02

 3. Kredyty są coraz częstszym zjawiskiem w Polsce, do czego przyczynia się coraz gorsza sytuacja finansowa polaków. Jednak dużo osób boryka się z niejedną spłatą, a nawet kilkoma ratami co miesiąc, bowiem coraz częściej ludzie zaciągają kredyty w kilku różnych bankach jednocześnie. Taka sytuacja często jest trudna do opanowania. Rozwiązaniem takiego problemu jest kredyt konsolidacyjny. Jest to kredyt skupiający wszystkie nasze pożyczki w jedną dopasowaną do naszych możliwości ratę, łatwą do spłacania. Kredyt konsolidacyjny ma już w swojej ofercie prawie każdy bank. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie dla osób posiadających duże pożyczki.

  Kredyt konsolidacyjny jest korzystny z wielu względów. Oprocentowanie takiego kredytu jest dużo niższe niż zwykłych pożyczek, a okres kredytowania sięga nawet 30 lat co daje możliwość mniejszej raty. Istnieje wtedy także możliwość wcześniejszego spłacenia, w razie przypływu gotówki, lub przewalutowania kredytu.

  Kredyt konsolidacyjny można także zabezpieczyć posiadanym dobrem, np. nieruchomością, która pokryje koszty kredytu w razie braku pieniędzy na spłacenie rat. Dodatkowym atutem kredytu konsolidacyjnego jest możliwość dopożyczenia gotówki. Złączając kredyty w jedną ratę, możemy dobrać odpowiadającą nam kwotę, której rata również połączy się z pozostałymi.
  Jednak taki kredyt ma też swoje minusy. Przede wszystkim większość banków akceptuje jedynie kredyty zaciągnięte w innych bankach, co oznacza, że kilka kredytów możemy połączyć przenosząc je do jednego, innego niż ten w którym pożyczka została zaciągnięta. Trzeba więc zastanowić się, by wybrać bank z korzystnym kredytem.

  Istnieją dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych, hipoteczny czyli zabezpieczany hipoteką, oraz gotówkowy. Ten drugi gwarantuje nam mniejszy okres kredytowania, jednocześnie z mniejsza kwotą pożyczki, a oprocentowanie nie jest tak korzystne jak przy kredycie hipotecznym, jednak czasami to dobre rozwiązanie, bo nie wymaga zabezpieczenia kredytu.
  Mając kilka kredytów w różnych bankach, naprawdę warto połączyć je w jedną, niższą ratę na korzystniejszym oprocentowaniu. Dodatkowo możemy otrzymać bonus w postaci wakacji od kredytu, czyli możliwości zawieszenia spłacania rat, nawet na rok. Również ubezpieczenia jakie gwarantuje nam bank udzielając takich kredytów, są zachęcające i opłacalne. Dlatego też dzisiaj rzadkością jest posiadanie kredytów w wielu różnych bankach, a kredyt konsolidacyjny jest dziś normalnym kredytem, pozwalającym zapanować nad wydatkami, a nawet zaoszczędzić sporo pieniędzy, które dotąd pochłaniały kredyty pojedyncze z wysokim oprocentowaniem.

  Zanim jednak weźmiemy kredyt konsolidacyjny, warto wybrać się do doradcy i przejrzeć oferty wszystkich banków, często bowiem placówki prześcigają się w swych ofertach i choć taki kredyt opłaca się na dłuższą metę, to jednak nieumiejętnie dobrany może być dla nas niekorzystny jeśli np. okres kredytowania będzie za długi. Dlatego też najpierw trzeba przejrzeć wszystkie dostępne możliwości i dopasować kredyt do swoich finansów, dochodów, a nawet wieku i posiadanych dóbr materialnych. Tylko dzięki temu kredyt będzie dla nas pomocny, a nie odwrotnie. Dlatego tak ważne jest zapoznanie się ze wszystkimi kredytami przed podjęciem decyzji o połączeniu rat w jedną, trzeba pamiętać, że kredytu konsolidacyjnego nie można rozwiązać.

  papa

  8 Lis 14 at 08:13

Skomentuj