Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Pozabankowa pożyczka na okres dwóch lat, bez BIK i z komornikiem, kwota 9.000 zł.

skomentuj

Pytanie: Jestem w BIK i mam komornika. Wszystkie moje zobowiązania sięgają kwoty około 9000zl i tyle potrzebowałabym aby to spłacić na okres 2 lat. Mogę miesięcznie tak realnie spłacać 700-800zl – tyle płace obecnie, zobowiązania się zmniejszają ale gdyby była właśnie mniejsza rata i jedna to z całą pewnością w domowym budżecie dużo lepiej by było. Za pieniądze które by mi zostały z rat mogłabym w końcu podremontować mieszkanie po babci w którym mieszkam z dziećmi. Mam też pomysł na działalność i klientów. Pracuję w wydawnictwie, jestem specjalista d/s reklamy. Wydawać niestandardowe produkty dla firm mogłabym sama robić, mam bazę klientów. To takie marzenie, ale też wierzę w nie że uda mi się je zrealizować. Jak Pan myśli jest jakieś wyjście z tej sytuacji dla mnie?

Odpowiedź: No, w banku nie otrzyma Pani pożyczki mając zaległości w BIK. Dostępne są w takiej sytuacji pożyczki pozabankowe jak te tutaj, ale w tym momencie przychodzi mi do głowy tylko pożyczka Provident oraz coraz bardziej popularna pożyczka Profi Credit. Z tym, że Profi Credit nie akceptuje klientów przeciwko którym komornik prowadzi postępowanie egzekucyjne. Zestawienie dostępnych w całej Polsce pozabankowych pożyczek bez sprawdzania BIK jest pod spodem.

Może Pani spróbować zaproponować wierzycielom ugodę, czyli że spłaca Pani od razu np. należność główną ale odsetki umarzają. W takiej sytuacji np. Provident 5000-7000 zł. może by wystarczył plus ewentualnie jeszcze jakaś niewielka pożyczka np. InCredit (jest w zasugerowanym wcześniej zestawieniu).

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 4 Ocena średnia: 4.3]

12/10/2014

Skomentuj