Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Komornik dla ubogich, pozytywnie

skomentuj

Niektórzy wierzyciele są (po uzyskaniu wyroku przeciwko dłużnikowi) tak spłukani, że nie mają już pieniędzy na zaliczki komornicze. Autentycznie, niejeden klient – wierzyciel wyznał mi to. I również dlatego wielu z nich nie wnosi do komornika o egzekucje tylko zgłasza się do firmy windykacyjnej. Komornicy bowiem bardzo często wołają o zaliczkę circa 250 złotych których to pieniędzy wierzyciel po prostu nie ma. Z tego co mi wiadomo, to można wówczas przynajmniej z niektórymi komornikami umówić się tylko na dokonanie niektórych czynności, aby zaliczka była niższa ale wierzyciel – laik o tym nie wie. Może zatem warto ich o tym informować pisemnie, że mają taką opcję. I złapać w ten sposób zlecenie a później już może dopłaci resztę, jak będzie trzeba.

Jakoś bardziej jednak podoba mi się to, co zrobił Komornik Tomasz Klucznik z Przemyśla. Wezwał mnie do uiszczenia zaliczki tylko w kwocie 30,85 zł., jak niżej.

zaliczka

Od razu przysłał też odpis zajęcia wierzytelności w Urzędzie Skarbowym oraz w jakiejś firmie będącej zapewne kontrahentem dłużnika. Ubogi taką zaliczkę często jeszcze jest w stanie wpłacić.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

12/10/2014

kategoria komornik

Skomentuj