Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Karta kredytowa a zdolność kredytowa

1 komentarz

Jak to właściwie jest, pytają co niektórzy internauci, czy posiadanie karty kredytowej wpływa negatywnie na ocenę zdolności kredytowej? Oczywiście że tak, to znaczy obniża zdolność kredytową, bo karta kredytowa jest jak zaciągnięta pożyczka i to nawet w sytuacji gdy debet na karcie pozostaje niewykorzystany. W dowolnym jednak czasie właściciel karty kredytowej może ten debet wykorzystać, bez składania o to wniosku do banku. Oferty kart kredytowych są niewątpliwie kuszące, ale osoba która wie, że niebawem będzie starać się o innego rodzaju kredyt i której zdolność kredytowa jest „na styk”, powinna liczyć się z tym, co wyżej.

Jest też jednak pozytywny aspekt wynikający z posługiwania się wcześniej kartą kredytową i spłacania na czas debetu. Dla banku może być to informacja o tym, że osoba wnioskująca o kredyt spłaca swoje zobowiązania bez zarzutu.

kategoria: karty kredytowe

1 komentarz do 'Karta kredytowa a zdolność kredytowa'

Subscribe to comments with RSS

 1. Obecnie karty kredytowe są powszechnym produktem kredytowym, dostępnym właściwie dla każdego. Karta kredytowa może być korzystnym rozwiązaniem, gdy potrzebujemy zastrzyku gotówki, a nie chcemy brać kredytu. Jednak nieumiejętne korzystanie z kart kredytowych może przysporzyć nam wielu problemów. Jak więc się ustrzec przed błędami, aby ten kawałek plastiku nie stał się przyczyną kłopotów?

  Zanim zdecydujemy czy chcemy, czy musimy posiadać kartę kredytową należy się dobrze zastanowić czy jest ona nam rzeczywiście potrzebna. Szczególnie dotyczy to osób, które uwielbiają zakupy i są konsumentami, jakich uwielbiają galerie i centra handlowe. Jeśli nie panujemy nad swoimi wydatkami i każda promocja powoduje, że my musimy kupić tą rzecz to lepiej zrezygnować z posiadania karty kredytowej. Szybko wydamy całą kwotę, w efekcie, czego możemy mieć problemy ze spłatą.

  Jeśli rzeczywiście decydujemy się na ten produkt kredytowy to możemy na tym skorzystać. Spłacając kartę kredytową w terminach możemy swobodnie korzystać i cieszyć się z hojności banku.

  Zanim podpiszemy umowę z bankiem dokładnie prześwietlmy całą umowę, szczególnie to, co jest napisane małym druczkiem. Musimy też pilnować terminów spłaty zadłużenia na karcie, jeśli nie możemy spłacić w całości zobowiązania to spróbujmy dokonać, choć wpłaty wymaganego minimum.

  Tak naprawdę trzeba mieć wolne środki na koncie, aby w terminie spłacać kartę. Gdy mamy problemy z płynnością finansową to lepiej zrezygnujmy z kupowania na kredyt. Szybko, bowiem wplączemy się w wir długów i w efekcie ten kawałek plastiku utrudni nam normalne życie.

  zdalny

  26 Paź 14 at 22:59

Skomentuj