Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Kredyt dla firmy – ujawnienie biznes planu

1 komentarz

Podobno jakość biznes planu może przesądzić o przyznaniu bądź nie kredytu dla firmy. Bankowy analityk z centrali banku (ewentualnie z większego oddziału) oceni jakość pomysłu i jeżeli jego ocena biznes planu będzie negatywna, to ponoć masz jak nomen omen w banku, że kredytu nie dostaniesz. Podobno tak jest, sam kredytu firmowego nigdy nie potrzebowałem, nie licząc odnawialnego na rachunku firmowym.

Zabrałem się jednak do „popełnienia” niniejszego wpisu bo chodzi mi po głowie coś innego a mianowicie zastanawiam się, czy bankowi analitycy kradną czasem biznes plany. No wiecie, przychodzi ktoś do banku po kredyt mając genialny, zupełnie nowy (bezprecedensowy, nowatorski, hit, itp.) pomysł na robienie kasy, dużej kasy. No powiedzmy, że jakąś niszę dostrzegł w rynku której nikt do tej pory nie dostrzegł. Pomysł na biznes który jest skazany na sukces, takie przypadki w praktyce zdarzają się. I zwierza się bankowi a dokładniej analitykowi z takiego pomysłu a ten wbrew temu co myśli, ocenia pomysł negatywnie, klient kredytu nie dostaje, za to wkrótce analityk zwalnia się z banku i sam otwiera taki biznes albo jego żona. Czy takie przypadki mają miejsce? Myślę że tak i to nie rzadko. Jakie jest Wasze zdanie, może macie doświadczenia związane z tym problemem?

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

11/10/2014

kategoria kredyty dla firm

1 komentarz do 'Kredyt dla firmy – ujawnienie biznes planu'

Subscribe to comments with RSS

  1. Mam koleżankę która nie może sobie teraz darować tego że po prostu nie wzięła w banku kredytu gotówkowego przed założeniem firmy. Tak, otworzyła jednoosobową działalność gospodarczą dwa miesiące temu i teraz chciałaby kredyt na firmę, ale oczywiście żaden bank nie chce jej przyznać. A zanim założyła firmę, to pracowała na umowę o pracę i dochody miała wystarczające do tego aby uzyskać z banku kredyt gotówkowy przynajmniej na 20 tysięcy złotych. Ile osób znalazło się w podobnej sytuacji co ona, trudno spekulować, ale zapewne takie osoby są i to nie mało. No, z tego co ta koleżanka mi opowiadała, to wynika, że obejdzie się jakoś bez kredytu i firma nie upadnie, jednak kredyt byłby wskazany. Pomyśl więc o kredycie zanim otworzysz firmę, wykonaj pod tym kątem biznes plan, czy aby kredyt nie będzie Ci przydatny.

    Szy

    14 Gru 14 12:46

Skomentuj