Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Co stanowi o faktycznej cenie kredytu?

komentarze 2

Nie oprocentowanie nominalne tylko oprocentowanie rzeczywiste – Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania czyli w skrócie: RRSO. To tego wskaźnika wypatrujcie na ofercie kredytu, w umowie kredytowej. to tenże wskaźnik zawiera w przybliżeniu informację o pełnym koszcie kredytu. Nie żadne tam oprocentowanie nominalne. Zobaczcie, jak często chwalą się banki w ofertach swych kredytów ich niskim oprocentowaniem nominalnym a jak skrywają RRSO, ciężko je wypatrzyć. A ponieważ uchodzą za instytucje społecznego zaufania, więc sporo kredytobiorców daje się nabrać na te sztuczki z oprocentowaniem – nawet po podpisaniu umowy o kredyt jeszcze nie wiedza o tym, że kredyt będzie je kosztował nawet kilka razy więcej niż wynosi jego oprocentowanie nominalne.

Październik 10th, 2014 at 12:09 pm

kategoria: kredyty

Komentarze do 'Co stanowi o faktycznej cenie kredytu?'

Subscribe to comments with RSS

 1. Dobry wieczór, czy w banku uzyskam kredyt będąc zadłużonym?

  czarnykruk

  10 Sty 15 at 23:42

 2. Jak chodzi o ofertę kredytową banków, to kredyty dla zadłużonych funkcjonują jako „kredyty konsolidacyjne”. Nie są to kredyty przeznaczone dla osób które już spóźniają się ze spłatą rat i mają negatywną historię w BIK, nie. To są kredyty dla osób które jeszcze dają radę spłacać bez poślizgu swe już istniejące zobowiązania kredytowe, ale przychodzi im to z odczuwalnym przez nie trudem i już brak konsolidacji spowodowałby powstanie zaległości w spłacaniu rat.

  Jak chodzi zaś o kredyty dla osób które już mają przeterminowane zadłużenia, to są nimi tylko niektóre pozabankowe kredyty, jak Provident albo na przykład Profi Credit. Są to innymi słowy pożyczki bez BIK i z komornikiem. Parabanki nie podlegają kontroli i nie muszą kierować się zaleceniami – rekomendacjami Komisji Nadzoru Finansowego wobec czego mogą udzielać pożyczek także zadłużonym osobom.

  admin

  11 Sty 15 at 00:04

Skomentuj