Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Prywatne kredyty gotówkowe

komentarze 3

Prywatne kredyty gotówkowe a wiec pożyczki od osób prywatnych nieprowadzących firmy pożyczkowej dla osób prywatnych albo niekoniecznie, bo i dla przedsiębiorców. Banki a przede wszystkim firmy pożyczkowe coraz bardziej niepokoją się rozwojem prywatnego kredytowania w Polsce, bo i mogą się czuć zagrożone. Prywatni pożyczkodawcy póki co przynajmniej, zadowalają się tylko co najwyżej maksymalnym oprocentowaniem nominalnym, nie dorzucają do pożyczki i innych kosztów, jak to robią parabanki. Dlatego prywatne pożyczki, choć często też oferowane osobom o nie najlepszej historii i zdolności kredytowej, są o wiele tańsze niż pożyczki dla zadłużonych z pozabankowych firm pożyczkowych. Możliwe więc, że albo parabanki zredukują oprocentowanie rzeczywiste swoich kredytów bez BIK, albo prywatni pożyczkodawcy znarowią się i pójdą śladem parabanków. Jeżeli jednak nawet stanie się to drugie, to nie wydaje się, aby koszty prywatnych pożyczek zrównały się z kosztami typowej chwilówki bez BIK. Prywatni pożyczkodawcy jednak już generalnie zorientowali się, o co tu chodzi, czyli że jeśli tylko pożyczkobiorca ma stałą pracę, to nawet gdy negatywnie figuruje w BIK i innych rejestrach długów, pożyczka prędzej lub później w całości zostanie odeń ściągnięta.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

09/10/2014

kategoria pożyczki prywatne

Komentarze do 'Prywatne kredyty gotówkowe'

Subscribe to comments with RSS

 1. Moją uwagę zwracają ostatnio produkty finansowe określane jako szybkie pożyczki na sms. Tak przy okazji to nie są one znowu takie szybkie że wyślesz sms i już masz pożyczkę na koncie ale tu nie będę się rozpisywał pod tym kontem, jak ktoś chce to niech zapozna się ze szczegółami ofert takich pożyczek. Co innego natomiast intryguje mnie a konkretnie, to że firmy udzielające tych pożyczek nie plajtują. Przecież w wielu przypadkach są to pożyczki bez sprawdzania w BIK a nawet bez sprawdzania czy klient wnioskujący o taką pożyczkę jest gdzieś zatrudniony, ile zarabia. Dlatego też uważam że wiele tych pożyczek nie jest zwracanych a egzekucje komornicze (jak i windykacje przez firmy windykacyjne) są nieskuteczne. Na czym polega więc powiedzmy że tajemnica sukcesu? Chyba na tym że zyski przewyższają straty, które są wkalkulowane w ryzyko. Zyski bardzo wysokie szczególnie gdy ktoś nie zwróci pożyczki w terminie, jednak ostatecznie jest wypłacalny. Kolega windykator powiedział mi kiedyś że otrzymał zapytanie w sprawie windykacji takich pożyczek od jakiejś firmy pożyczkowej. Co zwróciło jego uwagę – maksymalna kwota przyznanej pożyczki wynosiła nie więcej jak tysiąc złotych a zapytanie o windykację dotyczyło w przypadku każdego dłużnika kwoty minimum pięć tysięcy złotych.

  Jaksa

  10 Lis 14 13:45

 2. Prywatne kredyty to częste określenie pożyczek w których pożyczkodawcą jest osoba prywatna (pożyczkobiorcą też jest zazwyczaj osoba prywatna). Określenie używane zazwyczaj wtedy, gdy są przedstawiane jako konkurencja w stosunku do kredytów bankowych, gdyż generalnie osoby prywatne mają mniej ostre wymagania niż banki przy ocenie zdolności kredytowej pożyczkobiorcy. Czasem, na swoją zgubę, prywatni pożyczkobiorcy w ogóle nie sprawdzają wypłacalności pożyczkobiorcy, ale o tym problemie rozpisze się więcej w jakimś innym wpisie, w niedalekiej przyszłości.
  Przede wszystkim jednak kredyty prywatne a dokładniej prywatne pożyczki, dają się we znaki parabankom, jako konkurencja do ich pożyczek pozabankowych – tych znanych pod nazwą: pożyczki bez BIK. Pożyczki prywatne zazwyczaj są znacznie tańsze od tych pozabankowych bez BIK, bo prywatni pożyczkodawcy ograniczają się do maksymalnego oprocentowania nominalnego które narzuca jako maksymalne ustawa antylichwiarska. Parabanki zaś kombinują tak z oprocentowanie rzeczywistym, że na przykład u Providenta wynosi ono ponad 60% w okresie jednego roku. prywatne kredyty są solą w oku tych pozabankowych firm pożyczkowych i będą piekły coraz dotkliwiej wraz z rozwojem portali społecznościowych.

  Gargamelek

  7 Gru 14 10:37

 3. Można wiec na pożyczce mieć kapitalna inwestycję ale pod warunkiem że pożyczkobiorca odda pieniądze a jak nie odda to pod warunkiem że je odzyskasz. Jak okaże się ze on nie pracuje, nie ma żadnego majątku, to z odzyskaniem będzie kłopot i to duży albo po prostu: nie odzyskasz pożyczki. Dlatego pożyczkę warto zabezpieczyć ale nie chodzi o weksel bo to nie jest zabezpieczenie. Pod pojęciem zabezpieczenia rozumiem zabezpieczenie na majątku dłużnika, czyli zastaw na rzeczy ruchomej albo hipoteka na nieruchomości. Wtedy masz faktycznie zabezpieczenie które komornik może dla ciebie zlicytować a nie weksel którym możesz się …

  Hlava

  18 Lut 15 15:26

Skomentuj