Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Pożyczka Provident na dowód

1 komentarz

Wyrażenie „pożyczka Provident na dowód” jest wpisywane w wyszukiwarce przez rzesze osób, które nie maja się czym wykazać jak chodzi o zdolność kredytową. Po kliknięciu w link tutaj można wysłać wniosek o kontakt w sprawie takiej właśnie pożyczki Provident a więc bez BIK, bez sprawdzania dochodów. Co prawda, na stronie internetowej Provident Polska jest informacja o tym, że pożyczki przyznawane są osobom z dochodem (umowa o pracę, renta, emerytura, działalność gospodarcza…) ale też jest i inna informacja a mianowicie taka, że tylko w niektórych przypadkach firma wymaga zaświadczenia o zarobkach. Provident jest pożyczką szybką i firma chce aby tak pozostało i aby tak była postrzegana; dlatego musi być na sam dowód. A reklamy Providenta z hasłem typu „Dla osób bez dochodów” widzę w internecie coraz częściej…

09/10/2014

1 komentarz do 'Pożyczka Provident na dowód'

Subscribe to comments with RSS

  1. Też jestem doradcą finansowym. Otrzymałem wczoraj maila z zapytaniem o to, czy pożyczka Provident jest przyznawana klientom przeciwko którym komornik prowadzi postępowanie egzekucyjne. zasugerowałem, aby pytający zapytał o to u źródła, czyli telefonując do Provident Polska S.A. Pytający jednak odpisał mi, że już o to pytał, ale nie uzyskał konkretnej odpowiedzi, tylko że każdy oceniany jest indywidualnie. Zastanówmy się zatem, czy jest szansa na to, że pożyczki tej firmy są także „z komornikiem”?

    Myślę, że tak, to znaczy że osoby z zajęciem komorniczym też mają szansę otrzymać pożyczkę Provident. Po pierwsze, zwróćmy uwagę na to, że Provident nie zawsze sprawdza dochody (źródło dochodów). A skoro nie sprawdza, to i nie dowie się o tym, ze ktoś ma komornika, nieprawdaż? Po drugie, to wydaje mi się, że pożyczka z obsługą domową jest oferowana przez Provident właśnie dlatego, aby osoby mające konto zajęte przez komornika albo zagrożone zajęciem (kolejnego) konta bankowego, mogły skorzystać z tej pożyczki.

    Może jednak ktoś potwierdzi, że otrzymał tę pożyczkę w takiej sytuacji, tzn. egzekucji komorniczej, zapraszam do skomentowania.

    Marek

    9 Gru 14 07:28

Skomentuj