Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Pożyczki bez BIK w rzeczywistości

komentarze 2

Pożyczki która można otrzymać bez weryfikacji historii w Biurze Informacji Kredytowej, to bardzo poszukiwane produkty. Banki coraz to bardziej zaostrzają kryteria oceny zdolności kredytowej i coraz więcej osób musi szukać pożyczek w firmach parabankowych. I chociaż w internecie pełno jest ofert z cyklu „kredyty bez BIK” to tak naprawdę uczciwych firm pożyczkowych z takimi pożyczkami jest niewiele. Znajdziesz jednak takie tutaj.

Pożyczki bez BIK mają swoją cenę właśnie za to że są „bez BIK” a zarazem często „z komornikiem” czyli generalnie dla zadłużonych. Oprocentowanie realne takich pożyczek może kilkakrotnie przewyższać oprocentowanie kredytów dostępnych w bankach. To nie podoba się pożyczkobiorcom, i wykorzystują to różne nieuczciwe twory które pod pozorem firm udzielających pożyczek bez BIK zwabiają klientów zaskakująco niskim oprocentowaniem, które myślącemu człowiekowi od razu powinno uzmysłowić, że coś jest nie tak. Twory te wyciągają od klientów pieniądze pod pretekstem opłat przygotowawczych dając duże nadzieje na uzyskanie pożyczki. Opłata zostaje zainkasowana  przez taka niby firmę pożyczkową ale pożyczki nie ma i nie będzie. A jak może być inaczej w sytuacji gdy oprocentowanie rzeczywiste (nie nominalne ale rzeczywiste) takiej rzekomo oferty pożyczki jest w granicach na przykład ośmiu procent? Czy rozsądny człowiek, widząc, że lokaty terminowe w bankach są niewiele niżej oprocentowane uwierzy że pożyczka bez BIK czyli wysokiego ryzyka (dla pożyczkodawcy) może być tak nisko oprocentowana?

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

08/10/2014

Komentarze do 'Pożyczki bez BIK w rzeczywistości'

Subscribe to comments with RSS

 1. Mam pytanie odnośnie kredytu. Chodzi mi konkretnie o to, czy jesteście w stanie wskazać mi kogoś, kto udzieliłby kredytu, oczywiście oprócz banku. Czy taki kredyt poza bankiem bez BIK jest realny?

  traper

  5 Gru 16 18:45

 2. Są między innymi w zestawieniu na tej stronie…
  Kredytów (hipotecznych, mieszkaniowych, samochodowych) a więc przeznaczonych na konkretny cel (gdzie kredytobiorca nie otrzymuje do dyspozycji pieniędzy do ręki, na konto) mogą udzielać tylko banki. Natomiast kredyty gotówkowe to nic innego jak pożyczki. I pożyczek mogą udzielać nie tylko banki, lecz inne podmioty gospodarcze a także osoby prywatne. Często pożyczkodawcy nie będący bankami oferują udzielenie pożyczki na mniej rygorystycznych zasadach niż banki. Stąd pożyczki tzw. „bez BIK” (czyli bez sprawdzania pożyczkobiorcy w Biurze Informacji Kredytowej) albo „kredyty z komornikiem” czyli dla zadłużonych. Trzeba jednak liczyć się z tym, że podmioty oferujące pożyczek w sytuacji gdy pożyczkobiorca nie posiada wystarczającej (dla banku) zdolności kredytowej, będą żądały zabezpieczenia (np. na nieruchomości) albo poręczenia osoby posiadającej zdolność kredytową, posiadającej stałe źródło dochodów. Pożyczki te mogą też być droższe, jako te obarczone większym ryzykiem niezwrócenia (w terminie). Może Pan próbować na portalach pod hasłem (w wyszukiwarce) „pożyczki społecznościowe”, „social lending”, „pożyczki między ludźmi” – może się okazać, że ktoś zechce Panu udzielić stosunkowo niedrogiej pożyczki, te portal pośredniczą w kontaktowaniu indywidualnych (często chyba prywatnych) pożyczkodawców i pożyczkobiorców. Albo np. „szybka pożyczka”, „pożyczki przez internet”, „pożyczki z komornikiem”. Albo po prostu „pożyczki” i też powinny pokazać się odnośniki do stron www gdzie oferowane są pożyczki pozabankowe. Rozważając zaciągnięcie pożyczki poza bankiem należy zachować ostrożność gdyż niektóre podmioty rzekomo oferujące pożyczki są nieuczciwe.

  asystent

  5 Gru 16 19:42

Skomentuj