Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Kredytowanie nowej firmy

1 komentarz

Kredytowanie nowej firmy, udzielenie przez bank kredytu osobie która dopiero co otworzyła pierwszą własną firmę, to ryzyko którego w praktyce banki nie podejmują (albo podejmują ale pod zastaw lub hipotekę) i bardzo słusznie, że zachowują taką powściągliwość w tym przedmiocie. Wskazują mi na to informacje i opinie które zebrałem, a moja opinia w tym przedmiocie nie jest bynajmniej odosobniona.

Świeżo upieczeni właściciele nowych firm, prezesi nowych spółek są często zbyt skorzy do tego aby kredytować każdego klienta, aby wygenerować jak najszybciej zysk i zapewnić sobie pozycję na rynku. To kończy się nieraz katastrofą firmy bo tamci nie płacą. A ile pomysłów na biznes okazuje się być utopią? Co drugi zapewne, tak jak i co drugi człowiek zakłada firmę bo nie może znaleźć satysfakcjonującej pracy, albo żadnej pracy. Biorąc kredyt, taki nowy biznesmen wyrządziłby sobie jeszcze większą krzywdę niż samym otwarciem firmy dla której przyszłości nie ma.

Październik 8th, 2014 at 7:21 pm

kategoria: kredyty dla firm

1 komentarz do 'Kredytowanie nowej firmy'

Subscribe to comments with RSS

  1. Biznes bez gotówki nie może się prawidłowo rozwijać; nie jest to odkrywcze stwierdzenie, ale niektórzy jakby sobie nie zdawali z tego sprawy, więc nie zaszkodziło je tu wypowiedzieć. Co rusz potrzebne są dodatkowe pieniądze, bo trafiają się świetne okazje zakupu towaru po niższych cenach lub potrzebnego sprzętu ułatwiającego i usprawniającego pracę. Kredyty dla firm to świetny sposób na odnalezienie środków na inwestycję. Są one szczególnie pomocne wtedy, gdy wiemy, że jesteśmy w stanie na nich zarobić o wiele więcej, niż wynosi ich oprocentowanie. Kredyty dla firm mogą też uratować niektóre biznesy przed bankructwem w okresie poza sezonem na sprzedawane przezeń towary. Wiemy przecież, że nie w każdym miesiącu sprzedaje się to samo. W grudniu na przykład i listopadzie bardzo często z półek sklepowych znika większość towarów. Okres przedświąteczny to prawdziwe żniwa pieniążków. Co jednak zrobić, gdy towar jest, a nie ma pieniędzy na wypłatę pensji dla pracownika i czynsz za wynajem lokalu? Kredyty dla firm sprawią, że dotrwamy do urodzajnych miesięcy i nie będziemy musieli zawieszać działalności. Wiemy przecież, że po miesiącach nieurodzaju przychodzą miesiące zysków.

    lotnik

    11 Lis 14 at 08:24

Skomentuj