Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Egzekucja kredytów przez dwóch komorników

skomentuj

Pytanie: Mam bardzo poważny problem dotyczący mojego zadłużenia wobec banków mam już zajęcia komornicze na wynagrodzeniu w firmie K. gdzie z wynagrodzenia zostaje mi minimum socjalne dodatkowo pracuję na umowie ramowej (umowa zlecenie) gdzie dochód zależny jest od ilości dniówek przepracowanych i na to wynagrodzenie wszedł mi komornik z Kędzierzyna Koźla a ja mieszkam w Bytomiu czy komornik z Kędzierzyna Koźla może mi zająć całe wynagrodzenie z umowy zlecenia i czy jest jakiś przepis który ogranicza możliwość prowadzenia sprawy przez niego czy taką sprawę powinien prowadzić komornik adekwatny do miejsca zamieszkania.

Z komornikiem z Bytomia bardzo dobrze się dogaduję i nie ma problemów a komornik z Kędzierzyna Koźla potraktował mnie bardzo brutalnie i nie przyjmował moich argumentów .
Moja rodzina jest 4 osobowa żona nie pracuje szuka pracy, córki są w technikum, ja pracuję na 2 etatach gdyż z minimum socjalnego nie jestem wstanie się utrzymać więc podjąłem dodatkową pracę aby ratować sytuacje rodzinną.
W rozmowie z komornikiem z Kędzierzyna Koźla nie przyjmował moich argumentów dotyczących mojej trudnej wręcz beznadziejnej sytuacji.
Chciałbym aby komornik z Bytomia przejął tą sprawę gdyż z nim mogę łatwiej się dogadać jest po prostu ludzki.
Czy jest możliwość ogłoszenia upadłości konsumenckiej i na jakich zasadach .
Proszę o pomoc jestem bliski skrajnego załamania się nie umiem znaleźć wyjścia z tej sytuacji.

Odpowiedź: Za mało mamy informacji aby wypowiedzieć się w kwestii upadłości konsumenckiej w Pana sytuacji. Tym niemniej proszę wziąć pod uwagę, że konsekwencją ogłoszenia upadłości konsumenckiej jest likwidacja całego posiadanego przez konsumenta majątku, który będzie spieniężany, a kwota uzyskana ze sprzedaży będzie rozdzielana między wierzycieli.

Co do działań komornika, to należy wskazać, że komornik prowadzi postępowanie egzekucyjne zgodnie z wnioskiem wierzyciela. Poza tym jednak, komornik z Kędzierzyna-Koźla działa zgodnie z prawem zajmując całe wynagrodzenie z tytułu umowy zlecenia, ponieważ cały czas jest Panu pozostawiane minimum socjalne w kwocie 1.600 zł. brutto z tytułu wynagrodzenia otrzymywanego w firmie K.

Wierzyciel ma prawo dokonania wyboru komornika z terenu całej Polski, niezależnie od tego, gdzie zamieszkuje dłużnik. Jeżeli chciałby Pan doprowadzić do tego, aby obie sprawy prowadził komornik z Bytomia, to wierzyciel dla którego prowadzi on egzekucję, musiałby złożyć doń wniosek o zajęcie pana wynagrodzenia z tytułu umowy zlecenia czyli tego, z którego prowadzi egzekucję komornik z Kędzierzyna-Koźla. Wówczas nastąpi zbieg egzekucji i jeśli komornik z Bytomia wszczął egzekucję przeciwko panu jako pierwszy, to wówczas komornik z Kędzierzyna-Koźla będzie musiał przekazać swoją sprawę komornikowi z Bytomia do łącznego prowadzenia. Jednak wówczas niczego to nie zmieni, oba wynagrodzenia będą zajęte i komornik z Bytomia nie będzie mógł zwolnić wynagrodzenia z umowy zlecenia, chyba że wierzyciel złoży taki wniosek, w co raczej wątpimy.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

07/10/2014

kategoria komornik

Skomentuj