Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

O umorzeniu kredytu

skomentuj

Wyrażenia typu „umorzenie kredytu” albo „umorzenie pożyczki” tak często przewijają się tak często w zapytaniach wyszukiwarki, że w końcu postanowiłem krótko podjąć ten temat. Najpierw informuję (osoby które tkwią w błędzie) że umorzenie egzekucji komorniczej nie jest umorzeniem długu w tym długu z tytułu kredytu też nie. Dług wówczas wciąż istnieje a wierzyciel może o każdym czasie ponownie wnieść do komornika o egzekucję.

Nie przypominam sobie abym słyszał o tym, aby ktoś z moich wielu znajomych albo ze znajomych moich znajomych uzyskał umorzenie kredytu. W skali kraju ponoć jednak bywały takie przypadki, ale konkretnych informacji nie posiadam.  Jak chodzi o bankowe kredyty to można nawet pokusić się o taką oto opinię, że bank nie powinien nikomu umarzać kredytu. Dlatego, że banki udzielają kredytów z pieniędzy zdeponowanych przez klientów na lokatach i kontach bankowych. Nasuwa mi się w tym momencie porównanie darowaniem Niderlandów (synonim daro2wania komuś rzeczy nie należącej do darczyńcy). No, chyba że prezes banku na umorzenie kredytu przeznaczy pieniądze z własnego wynagrodzenia, to proszę bardzo.

A pozabankowe firmy pożyczkowe? Co prawda, wiele z nich udziela pożyczek tylko z własnych środków, wiec nie ma tej przeszkody, co wyżej wskazana w odniesieniu do banku. czy jednak ktoś słyszał o tym aby jakiś „lichwiarz” umorzył komuś pożyczkę? ja na pewno nie słyszałem o tym.

Słyszałem natomiast o umorzeniu prywatnych pożyczek albo ich części, ale to zupełnie inna para kaloszy czyli na przykład gdy ciocia umarza pożyczkę bratankowi.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

06/10/2014

kategoria zadłużenie

Skomentuj