Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Kto może dostać kredyt odnawialny?

skomentuj

Banki, aby utrzymać przy sobie klientów albo też zdobyć nowych, muszą oferować im niemal przez cały czas ciekawe rozwiązania finansowe. Nie mogą sobie pozwolić na zbyt długi zastój, ponieważ wtedy ludzie rozpoczną poszukiwania nowego, bardziej atrakcyjnego banku.

Stosunkowo atrakcyjną ofertą banków jest tak zwany kredyt odnawialny. Korzysta z niego obecnie naprawdę wiele osób, ponieważ to rozwiązanie okazuje się być dobrym sposobem na załatanie dziur w domowym budżecie. Ten rodzaj kredytu funkcjonuje w dosyć łatwy sposób. Istnieje jednak kilka warunków, które konieczne trzeba spełnić, aby móc zaciągnąć tę pożyczkę. Zastanówmy się zatem, kto może dostać ten kredyt?

Przede wszystkim musi być to osoba, która w danym banku posiada rachunek oszczędnościowy, czyli mówiąc prostym językiem, konto. Analitycy finansowi dokładnie badają sytuację wnioskodawcy, który stara się o pożyczkę. Sprawdza się, czy klient wywiązuje się ze wszystkich obowiązków finansowych, także tych wobec banku. Ocenia się ewentualny stan zadłużenia, poza tym analizuje się historię konta, zazwyczaj pod względem wpłat. Konieczne jest również, aby posiadać konto w danym banku przez określony czas. Szacuje się, że zazwyczaj ten okres wynosi od trzech do sześciu miesięcy. Decyzja banku w tej sprawie jest indywidualna, całkiem odrębnie ocenia się bowiem i traktuje poszczególnych wnioskodawców. Jeżeli dana osoba posiada na koncie dosyć wysokie środki, bank zazwyczaj nie odmawia jej szybszego udzielenia pożyczki.

Oczywiście, aby w ogóle składać wniosek o otrzymanie pieniędzy, należy wykazać odpowiednią zdolność kredytową. Mianem tym określa się ogólną możliwość klienta do comiesięcznej spłaty rat wraz z odsetkami. Analizuje się zatem sytuacje finansową i wszystkie zobowiązania finansowe, aby obliczyć, ile pieniędzy pozostaje realnie klientowi. Jeśli kwota jest wystarczająca, można mówić o zdolności kredytowej, a wtedy pożyczka odnawialna z pewnością zostanie nam przyznana.

Jeżeli jesteśmy zainteresowani tego typu kredytem, warto udać się do swojego banku i poprosić o ogólną analizę sytuacji, wówczas dowiemy się, jaka kwota może zostać nam przyznana. Warto dodać również, że kredyt odnawialny możemy otrzymać nawet wtedy, gdy nie zdążymy jeszcze spłacić poprzedniego.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

05/10/2014

kategoria kredyty

Skomentuj