Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Zalety posiadania konta w banku internetowym

komentarze 2

Internet jest dla nas prawdziwym zbawcą w wielu aspektach życia. Jednym z nich są banki, a więc coś, co prędzej lub później będzie dotyczyć każdego człowieka. Jakie zalety płyną z posiadania internetowego konta bankowego (polecam konta tutaj)?

1. Niższe koszty
Po pierwsze i najważniejsze, internetowe konta bankowe pozwalają nam zaoszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze. Opłaty są niższe, ponieważ banki ponoszą niższe koszty operacji gdy klient sam radzi sobie przez Internet, niż gdyby robił to za pośrednictwem pracownika. Konta internetowe bywają też często darmowe, z tego samego powodu.

2. Szybkość i wygoda
Szybkość dokonywanych płatności przez internet biją na głowę prędkość tradycyjnych przelewów. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza teraz, gdy coraz częściej dokonujemy zakupów przez Internet. Konto internetowe daje nam możliwość zapłacenia w kilka minut, na dodatek bez wychodzenia z domu!

3. Kontrola i samodzielność
Konta internetowe umożliwiają samodzielny dostęp całą dobę, w każdy dzień tygodnia.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

04/10/2014

kategoria: depozyty bankowe

Komentarze do 'Zalety posiadania konta w banku internetowym'

Subscribe to comments with RSS

  1. Czy istnieje maksymalna kwota polecania zapłaty do zdefiniowania na koncie bankowym a jeżeli tak to może orientuje się pan w którym banku jest najwyższa?

    Pamela

    22 Sty 17 10:23

  2. Maksymalne kwoty pojedynczego polecenia zapłaty określone są w Art. 63d ust. 2. pkt 4). Jeżeli dłużnikiem jest osoba fizyczna która nie prowadzi działalności gospodarczej (czyli osoba prywatna), to maksymalna kwota pojedynczego polecenia zapłaty wynosi 1.000,00 euro. W innych przypadkach maksymalna kwota pojedynczego polecenia zapłaty wynosi 50.000,00 euro.

    Skoro jak widać jest to uregulowane w ustawie bez pozostawienia swobody bankom w tym zakresie, to w każdym banku maksymalna kwota polecania zapłaty musi być taka jak określił ustawodawca w Art. 63d ust. 2. pkt 4)

    admin

    22 Sty 17 10:41

Skomentuj