Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Komornik a nowe konto bankowe

komentarze 3

Pytanie: Czytam Pana blog, więc może Pan pomoże mi uzyskać informację: który bank, po blokadzie konta osobistego przez komornika pozwala nadal korzystać z karty i przelewów przez internet do kwoty wolnej od zajęcia? Czy kwota wolna od zajęcia jest stała, wynosi 11000 zł, czy kwota ta jest ustalana indywidualnie? Chodzi o to, że wyczerpała mi się kwota wolna od zajęcia w WBK i myślałam o założeniu konta w innym banku, aby mogły tam wpływać pobory (50% poborów, bo drugie 50% zakład pracy przelewa na konto komornika).

Każdy nowy bank nie będzie wiedział o blokadzie konta w innym banku i dopóki komornik nowego konta bankowego nie zajmie, będzie Pani mogła bez ograniczeń używać tegoż konta (środki nie będą zablokowane). Kwota wolna od zajęcia jest stała. Polecam konta osobiste tutaj.

I od Pytającej: Prawda jest taka, że od 2-3 lat banki tak przycisnęły, że wskutek niemożliwości osiągnięcia konsolidacji, nawet w przypadku osób posiadających pracę, a w w wyniku np. niepowodzeń typu np. choroba członka rodziny, zaraz wskakuje komornik i tych zajęć narobiła sie tzw. kupa. A rząd próbuje temu zaradzić, nie powiem, bo zwiększył liczbę komorników na wniosek bodajże Gowina. Na dzień dzisiejszy to banki z tych egzekucji komorniczych dostają tyle co kot napłakał, za to komornicy tyją. Spłacam już rok, a stoję w miejscu, nawet mam lekko więcej do zapłaty niz miałam w punkcie zero. Ze zlecenia dodatkowej pracy komornik bierze 100%, więc nie opłaca mi się pracowac na dwa etaty, bo rozumowanie ze szybciej spłacę jest iluzoryczne. To lepiej mi sie wyspać, czytac ksiazki i szpony piłować. Nerki mi nie zabiora bo jest juz stara i po nikotynie. Mieszkanie bank mi zabrał. Wniosek prosty: to jest karmienie tylko i wyłacznie komorników. Moje dzieci mają sie zrzec spadku na wypadek mojej śmierci, dobrze o tym wiedzą, więc jak już nie wytrzymam psychicznie, to bank już nic nie dostanie – czy to ma ręce i nogi???

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

03/10/2014

Komentarze do 'Komornik a nowe konto bankowe'

Subscribe to comments with RSS

 1. komornik nie bierze z 2 pracy 100%, maksymalnie z wynagrodzenia może zabrać 50% i zostawić najniższą krajową.
  Za 2 miesiące dobra ustawa o upadłości załatwi ich wszystkich.

  XXX

  3 Paź 14 14:39

 2. z umowy zlecenia może zabrać 100%, bez względu czy to druga czy piąta umowa. To nie jest Kodeks Pracy, a KC.

  Mike

  3 Paź 14 14:50

 3. a co do sprawy autorki do rozumiem, solidaryzuję się z nią. Gdybym był Kulczykiem to bym pomagał takim ludziom się wyplątać z tego, bo jak wchodzi komornik to faktycznie kwota rośnie, a logika zwykła podpowiada, że to już praktycznie kompletnie już blokuje możliwość spłaty i tak już tonącemu w długach.
  Jeśli te kwoty są powiedzmy 30-50 krotnością miesięcznych zarobków to ja bym pierdolił takie życie, zwolnił się, robił na czarno do śmierci, a majątek zawczasu porozpisywał po rodzinie.

  Lepsze to, niż do śmierci mieć co miesiąc nienapasionego komornika na plecach.

  Mike

  3 Paź 14 14:54

Skomentuj