Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Prywatne pożyczki pod weksel

komentarze 2

Pożyczki prywatne to obecnie chyba najbardziej pożądany rodzaj pożyczki gotówkowej; pożądany przez osoby nie mogące zaciągnąć kredytu w banku z powodu negatywnej historii w BIK i generalnie z powodu braku wysokiej zdolności kredytowej (brak zatrudnienia albo za niskie dochody, komornik na pensji). Pożyczek pod weksel dla zadłużonych udzielają też firmy pożyczkowe będące parabankami, ale wysokość oprocentowania realnego zniechęca do nich. Zadłużeni liczą na to, że znajdą osobę która udzieli prywatnej pożyczki pod sam weksel który w rzeczy samej nie stanowi żadnego ale to żadnego zabezpieczenia wierzytelności. Wielu prywatnych pożyczkodawców nie uświadamia sobie tego i udziela pożyczki osobom niewypłacalnym, bez majątku. Dla takich pożyczkobiorców w takiej sytuacji to nawet nie ma znaczenia, jak wysokie będzie oprocentowanie realne takiej pożyczki bo i tak nie mają zamiaru pożyczki oddać a komornik z powodów o których wyżej, nie ściągnie z nich pożyczki. Szukanie prywatnych pożyczek w skali całego kraju moim zdaniem mija się z celem, zwłaszcza jeśli ktoś potrzebuje pożyczyć co najmniej kilka tysięcy złotych. Kończy się na tym, że tacy pożyczkobiorcy kontaktują się z pozabankową firmą pożyczkową.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

01/10/2014

kategoria pożyczki prywatne

Komentarze do 'Prywatne pożyczki pod weksel'

Subscribe to comments with RSS

  1. Podpisałem z dłużnikiem umowę o udzieleniu i spłacie pożyczki. Co miesiąc ma mi oddawać po 1000 zł. a pożyczka opiewa na kwotę 20.000 zł. Już dwukrotnie miał mi więc oddać po 1000 zł. ale nic nie zapłacił. Czy w takiej sytuacji mam prawo żądać całości pieniędzy i skierować sprawę do windykacji?

    wujaszek

    27 Gru 14 06:20

  2. Mógłby Pan tak zrobić jeżeli w tym porozumieniu zastrzegliście że w przypadku opóźnienia w spłacie którejkolwiek z rat całość pożyczki staje się wymagalna. W przeciwnym wypadku (i jeżeli jest to jedyny dokument świadczący o udzieleniu pożyczki) może Pan żądać od niego zapłaty tylko tych rat które już stały się wymagalne. Czyli, w Pana sytuacji na dzień dzisiejszy może Pan żądać od niego tylko 2.000 zł.

    admin

    27 Gru 14 14:28

Skomentuj