Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Pożyczka na spłatę komornika

komentarze 2

Pytanie: Mam pytanie odnośnie tego, czy jest możliwość w mojej sytuacji uzyskać w jakimś banku kredyt? Mianowicie mam pracę wynagrodzenie około 2000zł netto lecz problem jest taki że nie spłacałem kredytów, mam na wypłacie komornika gdzie zabiera mi około 1000zł miesięcznie, chodzi mi o to żeby uzyskać kredyt na spłatę komornika który ściąga pieniądze dla banku żeby nie było niepotrzebnego jego udziału i jego prowizji więc lepiej spłacić to od razu całość, czy wiedzą Państwo jaki bank by mógł udzielić jakiś kredyt na spłatę mojego zadłużenia?

Odpowiedź: Przede wszystkim należy tu wskazać, że nawet jeśli wpłaci Pan pieniądze bezpośrednio do banku jako do wierzyciela to komornik i tak naliczy Panu swoją prowizję a dokładniej opłatę stosunkową i ściągnie ją od Pana. Dlatego poddajemy Panu pod rozwagę, czy w ogóle jest sens zaciągać w tym celu pożyczkę i ponosić dodatkowe koszty związane z oprocentowaniem rzeczywistym pożyczki. Odpowiadając zaś wprost na Pana pytanie to uważamy że w Pana sytuacji prawdopodobnie żaden bank nie udzieli Panu kredytu. Informacje o zadłużeniu kredytowym są zapewne wpisane do BIK a na ewentualnym zaświadczeniu o dochodach widniałaby informacja jaka kwotę otrzymuje Pan po potrąceniu a nie jaką ma Pan na umowie o pracę. W takiej sytuacji może uda się Panu otrzymać jakąś pozabankową pożyczkę. Parabanki, czyli firmy nie będące bankami są wręcz nastawione na takich klientów jak Pan, oferując produkty o nazwie np. pożyczka na spłatę komornika, kredyt dla zadłużonych, kredyt bez BIK itp. Jednakże są to zazwyczaj bardzo drogie pożyczki. Możliwe też że taka firma uwarunkuje udzielenie Panu pożyczki od zabezpieczenia jej spłaty w formie zastawu a wiec pytanie czy ma Pan np. własny samochód, albo mieszkanie. To też będzie zależeć od kwoty pożyczki.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

29/09/2014

Komentarze do 'Pożyczka na spłatę komornika'

Subscribe to comments with RSS

  1. Poszukuję pożyczki na spłatę komornika w wys. 110 tys. zł. nie mając żadnego zabezpieczenia na taką pożyczkę, utrzymuje się z emerytury w wys. 1932,52 zł. Czy mogę ubiegać się o taką pożyczkę figurując w KRD i BIK.

    Sten

    25 Gru 16 13:40

  2. W takiej sytuacji w banku nie uzyska Pan pożyczki. Banki nie mają w ofercie pożyczek bez BIK (i z komornikiem też nie). Żadna z firm pozabankowych bez zabezpieczenia też nie udzieli Panu pożyczki w takiej wysokości. Może Pan zaciągnąć kilka znacznie mniejszych pożyczek pozabankowych ale będzie to przysłowiowa kropla w morzu.

    admin

    25 Gru 16 15:23

Skomentuj