Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Oto sprzeciw; masz 14 dni na odpowiedź a rozprawa za 7 dni…

komentarze 4

InPost doręczył mi priorytetem… O pozwanym przedsiębiorcy słyszałem iż mówi się, że ma chody w tym sądzie. Może wcale nie ma, może ma dobrego prawnika (rozumiem, że o chodach mówią Ci, którzy z nim sprawę przegrali), ale jak zobaczyłem poniższe pismo to mimowolnie pomyślałem sobie, że coś w tej gadaninie może być.

zawiadomienie

No tak, pismo powyższe otrzymałem 17 września. I na złamanie karku musiałem zbierać od klienta (zbywcy wierzytelności) informacje aby odpowiedzieć ekspresowo na załączony do pisma powyższego sprzeciw. A informację z EPU o wniesieniu sprzeciwu otrzymałem oczywiście wiele miesięcy temu i wiele miesięcy temu Sąd Rejonowy w Kaliszu V Wydział gospodarczy wezwał mnie do przesłania papierowego pozwu.

Ciekawe, czy jeśli przegram, to będzie to podstawa do apelacji czyli że nie miałem czasu należycie przygotować się, bo 14 dniowy termin na odpowiedź był fikcją.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

25/09/2014

Komentarze do 'Oto sprzeciw; masz 14 dni na odpowiedź a rozprawa za 7 dni…'

Subscribe to comments with RSS

 1. Niestety nie będzie można wykorzystać tego jako zarzutu w apelacji, gdy 14 dniowy termin podany w zawiadomieniu był jedynie instrukcyjny, co oznacza, iż jeśli nie podał by Pan żadnych twierdzeń, czy dowodów nic by się nie stało. Mógłby Pan to zrobić na kolejnych rozprwach. Troszkę inaczej sprawa by wyglądała, jeśli zdanie zawierałoby dokończenie: „pod rygorem pominięcia późniejszych twierdzeń”.

  Agata

  25 Wrz 14 18:51

 2. Jak to nic by się nie stało? Zostałem zobowiązany do udzielenia odpowiedzi na sprzeciw. To że nie ma tam jakoś tak „pod rygorem uznania twierdzeń pozwanego” niczego nie zmienia?

  admin

  25 Wrz 14 18:59

 3. dobra, rozprawa byla wczoraj. co sie dzialo?

  ryszard ochódzki

  25 Wrz 14 19:24

 4. Była i będzie następna, z przesłuchaniem świadków.

  admin

  25 Wrz 14 19:28

Skomentuj