Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Przedawnienie debetu na rachunku bankowym

10 komentarzy

Pytanie: Mam problem … konto w banku PKO SA Biłgoraj mam zajęte przez komornika( nie wpłacam już około 2 lat) …. dostałam z banku wypowiedzenie umowy … konto jest na minusie… dokonać wpłaty nie mogę… ponieważ nie chcą mi pobrać….co mam robić w takiej sytuacji … dostaje non stop telefony z banku o wpłatę…. nie wiem co mam robić…

Przeczytaj też: Komornik – debet na koncie

Odpowiedź: Jak rozumiem ten minus jest to debet. Zgodnie z art. 731 Kodeksu cywilnego roszczenia wynikające ze stosunku rachunku bankowego przedawniają się z upływem lat dwóch. Możliwe zatem, że to roszczenie w sprawie którego bank do pani wydzwania, jest już przedawnione przy czym bieg przedawnienia rozpoczął się do dnia w którym debet powinien zostać spłacony. Jeżeli roszczenie jest zatem już przedawnione, to może Pani o tym fakcie poinformować bankowca który do Pani zadzwoni w tej sprawie i że nie życzy sobie Pani kolejnych telefonów w tej sprawie i że windykacja przedawnionego długu konsumenta jest niedopuszczalna prawnie: https://pamietnikwindykatora.pl/krd-a-przedawniony-dlug/. Jeżeli debet jeszcze nie jest przedawniony, to może Pani powiedzieć, że nie ma Pani z czego dokonać spłaty dodając, że bank przecież wie, że ma Pani komornika na koncie od dawna. I w tym wypadku również nie życzy Pani sobie dalszych telefonów które jeśli nie zostaną zaprzestane, uzna je Pani za nękanie i podejmie odpowiednie kroki prawne przeciwko bankowi.

Przeczytaj też: Przedawnienie rat kredytu

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

14 sierpnia, 2021

kategoria windykacja

tag

Komentarze do 'Przedawnienie debetu na rachunku bankowym'

Subscribe to comments with RSS

  1. Bank widzi że komornik od dwóch lat bez skutku to wie że nie ma sensu pchać sprawy do sądu i też do komornika, szkoda kasy, więc próbuje zanękać telefonami żeby coś wydębić, żałosne.

    Klara

    14 sie 21 o 15:41

  2. Jeżeli ten debet rzeczywiście jest już przedawniony a bank prowadzi windykację chociażby tylko taka telefoniczną, to bank pakuje się w kłopoty według tego: https://pamietnikwindykatora.pl/krd-a-przedawniony-dlug/

    Hippo

    15 sie 21 o 06:16

  3. Hippo, tak to jest w przypadku kont osobistych natomiast ni w przypadku kont firmowych gdyż w tym drugim przypadku przedsiębiorca nie jest konsumentem. Nie zmienia to jednak faktu przedawnienia to znaczy przedawnienie debetu na koncie firmowym też jest dwuletnie i po przedawnieniu odpada egzekucja komornicza.

    Kali

    15 sie 21 o 19:20

  4. Dobrze wiedzieć o przedawnieniu żeby zapobiec egzekucji.

    Anonim

    26 sie 21 o 14:53

  5. Obecnie komornicy mają obowiązek odmawiać egzekucji przedawnionych roszczeń ale oczywiście nie można im w stu procentach ufać, lepiej samodzielnie sprawdzić.

    admin

    26 sie 21 o 14:59

  6. Banki już nie tak chętnie jak dawniej wnosza sprawy do komornika o niskie kwoty. Powód: już nie mogą wystawiac BTE.

    Anonim

    31 sie 21 o 08:00

  7. Wtedy gdy miały bte to też musiały kierować do sądu – po klauzulę wykonalności.

    admin

    31 sie 21 o 11:45

  8. Nie napisała ile wynosi ten debet – minus. Przy niskich kwotach bankom ani firmom windykacyjnym nie chce się wnosić o zasądzenie takich mikro należności. Rzadko który dłużnik płaci po otrzymaniu nakazu z sądu więc trzeba dalej – wnosić do komornika o egzekucję. A u komornika jest tak, że nie ważne czy należność jest na 100 złotych czy na 100 tys. zł – w obu przypadkach trzeba wpłacić komornikowi na egzekucję taką samą zaliczkę.

    pasikonik

    19 lis 21 o 15:16

  9. Obecnie to żaden problem – jest elektroniczne postępowanie upominawcze, ja sam swego czasu 8 pozwów w ciągu dwóch godzin wniosłem tam a wprawy nie miałem.

    Zuzek

    1 lut 22 o 20:14

  10. Tylko że w EPU można otrzymać nakaz w postępowaniu upominawczym a nie w nakazowym i w ogóle wniesienie sprzeciwu w EPU skutkuje umorzeniem postępowania.

    admin

    2 lut 22 o 16:33

Skomentuj