Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Niezdolny do kredytu, zdolny do leasingu

1 komentarz

Leasing to ciekawy produkt – usługa z której chętnie korzystają zwłaszcza nowe firmy, właściciele nowych firm mający krótki staż jako przedsiębiorcy. Leasing porównywany jest z kredytem co do opłacalności, kosztów ale to nie jedyny aspekt o którym warto napisać, a więc że pod tym względem może być konkurencyjny w porównaniu z kredytem.

Dla nowych firm istotne jest nieraz najbardziej albo tylko to, że przykładowo leasing pojazdów jest łatwiej dostępny niż kredyt samochodowy. Obecnie już nawet tylko trzymiesięczne przedsiębiorstwa mogą otrzymać leasing samochodu, znamy taką ofertę. A jest tak między innymi dlatego, że przedmiot leasingu pozostaje własnością leasingodawcy po podpisaniu umowy leasingu. Poza tym firmy leasingowe, to często spółki nie będące bankami (choć powiązane kapitałowo z bankami) w związku z czym nie podlegają kontroli Komisji Nadzoru Finansowego i mogą stosować luźniejsze kryteria oceny zdolności kredytowej. Swoją drogą, podpisanie umowy leasingu nie osłabia zdolności kredytowej.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 4]

23/09/2014

kategoria leasing

1 komentarz do 'Niezdolny do kredytu, zdolny do leasingu'

Subscribe to comments with RSS

  1. O leasingu wiele się pisze, jest konkurencyjny w stosunku do kredytu na przykład samochodowego. Leasing ponadto nie obniża zdolności kredytowej a ponieważ przedmiot leasingu jest własnością firmy leasingowej w stu procentach przez cały okres umowy leasingu wiec podobno dlatego też leasing łatwiej uzyskać niż kredyt, to znaczy wymogi co do zdolności kredytowej nie są aż tak wyśrubowane.; Nigdy jednak do tej pory nie było aż tak, że na przykład leasing samochodowy dostępny był dla nowej firmy, no prawie nowej bo prowadzonej minimum przez trzy miesiące.
    Tymczasem z taką ofertą wyszedł naprzeciw nowym firmom BZ WBK. Oferta nosi nazwę AUTO LEASING i faktycznie jest to wyłącznie oferta na leasing samochodów. Leasing w ramach tej oferty Banku zachodniego WBK dostępny jest bez zaświadczeń o dochodach oraz tych z ZUS i Urzędu Skarbowego. Trudno żeby było inaczej w przypadku firmy działającej na rynku zaledwie trzy miesiące. Moim zdaniem to bezprecedensowe wydarzenie leasingowe. Pytanie tylko, że BZ WBK pozostanie jedynym odważnym w tej materii i jak długo odważnym pozostanie. Trzy miesiące działalności firmy na rynku to wciąż tyle co nic i wiele z takich młodych firm zostanie wkrótce zamkniętych przez właścicieli, gdy rzeczywistość rozminie się z planami.

    czester

    4 Gru 14 16:18

Skomentuj