Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Pożyczka na komornika

1 komentarz

Pytanie: Bardzo proszę o informację czy istnieją takie instytucje które udzielają kredytu na spłatę komornika. Potrzebuję ok 65 tys.zł. może by na hipotekę. W tej chwili siedzi na niej komornik jak i na wynagrodzeniu, ale w momencie otrzymania promesy że kredyt będzie udzielony komornik zwolni wynagrodzenie i hipotekę, wyda takie zaświadczenie. Długi to kredyt i spadek. Proszę o pomoc.

Oczywiście, wiele firm pozabankowych czyli tzw. parabanki udzielają pożyczek dla zadłużonych, na spłatę komornika. Można sprawdzić np. w internecie wpisując w wyszukiwarce nazwę produktu np. „kredyt na spłatę komornika” albo np. „pożyczki z komornikiem” czy jeszcze inną w tym rodzaju, ewentualnie właśnie z dodatkiem „pod hipotekę” albo „pod zastaw nieruchomości”. Trzeba pamiętać jednak że z wiarygodnością parabanków bywa różnie i mogą trafić się także te nieuczciwe. Tym niemniej trzeba nastawić się w tym zakresie właśnie na oferty parabanków gdyż prawdopodobnie żadnej bank nie udzieli Pani „kredytu na spłatę komornika” jeżeli będzie wiadomo że prowadzone jest przeciwko Pani postępowanie egzekucyjne. Podobno udzielały (udzielają) takich kredytów SKOK-i ale jak napisaliśmy – „podobno” – to informacja zasłyszana z niezbyt pewnego źródła. Pozabankowe pożyczki o które Pani pyta mogą być bardzo drogie czyli z wysokim oprocentowaniem rzeczywistym. Może jednak ma Pani kogoś wśród znajomych albo rodziny, kto mógłby udzielić pani takiej pożyczki. Jeżeli też zaoferuje Pani zabezpieczenie hipoteczne oraz atrakcyjne oprocentowanie (wyższe niż na lokacie bankowej a mimo tego niższe od oprocentowania rzeczywistego pożyczki z parabanku) to korzyść będzie po obu stronach a więc po stronie prywatnego pożyczkodawcy jak i Pani. Natomiast co do zwolnienia przez komornika Pani wynagrodzenia i hipoteki to na wszelki wypadek zaznaczamy, że zwolnienia te mogą zostać dokonane tylko na wniosek wierzyciela egzekwującego.

oferty chwilówek: tutaj

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

21/09/2014

1 komentarz do 'Pożyczka na komornika'

Subscribe to comments with RSS

  1. Kontrowersyjna to metoda – spłacenie wierzyciela egzekwującego w postępowaniu egzekucyjnym. Czy jest sens brać na ten cel pożyczkę i to zapewne drogą pożyczkę w pozabankowej instytucji pożyczkowej? Zazwyczaj dłużnik w takiej sytuacji nie ma zdolności kredytowej na to, aby skutecznie starać się o gotówkowy kredyt w banku. Pozostają mu więc tylko tak zwane pozabankowe kredyty z komornikiem. Koszty związane z egzekucja komorniczą mogą być znacznie niższe od odsetek i innych opłat które pożyczkobiorca będzie musiał spłacić w takim kredycie z komornikiem. Jeszcze więcej zastrzeżeń budzi pomysł zaciągania „kredytu na spłatę komornika” gdy postępowanie egzekucyjne już zostało wszczęte. Wtedy bowiem dłużnik nie uniknie obciążenia go kosztami egzekucyjnymi. Podobno bywają takie sytuacje w których zaciągnięcie kredytu pozabankowego na omawiany cel ma sens, ale ja nie spotkałem się z takimi przypadkami.

    Eugeniusz Bodo

    8 Lis 14 12:54

Skomentuj