Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Nieściągnięte należności i kredyt firmowy

skomentuj

Nie twierdzę, że to o czym zaraz napiszę to częsta przyczyna starań o kredyt dla firmy, ale na pewno do rzadkości nie należy. Rozmawiałem z jednym windykatorem który twierdzi, że mniej więcej co trzeci klient zlecający im windykację wyznaje, że z powodu nieściągniętych należności zmuszony był zaciągnąć kredyt obrotowy.

Nie ma się co dziwić, kilka niezapłaconych faktur albo i jedna spora, mogą znacznie zachwiać płynność finansową firmy. Dlatego uważaj, komu udzielasz kredytu kupieckiego czyli terminu płatności. Sprawdzaj potencjalnych nowych w rejestrze długów, pytaj o nich w branży, wpisuj ich dane w wyszukiwarce Google z takimi hasłami jak „dłużnik”, „wierzytelności” i pokrewne (jeżeli został wpisany jako dłużnik na jakąś giełdę wierzytelności) to zapewne Google wyświetli tę informację – odnośnik.

Nie ufaj zbytnio w skuteczność firm windykacyjnych, bo po pierwsze, wiele długów nigdy nie udaje się im odzyskać a po drugie, jeśli nawet odzyskują, to w wielu wypadkach proces windykacji trwa bardzo długo, miesiącami a nawet latami.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

21/09/2014

Skomentuj