Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Leasing a BIK

1 komentarz

Pytanie: Niedawno dowiedziałem się, że leasing nie jest odnotowywany w BIK. Na podstawie tej informacji wyciągam wniosek, że przyznawanie leasingu też odbywa się bez sprawdzania BIK ale tu zdania osób z którymi na ten temat rozmawiałem, korespondowałem, różnią się. Uprzejmie proszę o udzielenie mi pewnej informacji a więc czy firmy leasingowe i banki sprawdzają BIK klienta wnioskującego o leasing.

Odpowiedź: To, że jakiś podmiot nie ma uprawnień do wpisywania do BIK nie musi oznaczać, że nie może sprawdzać klientów / kontrahentów w BIK. Weźmy jako przykład parabanki – nie mogą dopisywać do BIK ale mogą sprawdzać w tej bazie swych potencjalnych klientów. Podobnie może być w przypadku leasingu, to znaczy jest tak, że leasingobiorcy nie trafiają do BIK nawet jeśli leasingodawcą jest bank a więc podmiot który swych kredytobiorców może i zresztą musi wpisywać do BIK. Z pewnością jednak banki i przynajmniej niektóre niebankowe firmy leasingowe sprawdzają BIK podejmując decyzję w przedmiocie przyznania leasingu.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

21/09/2014

kategoria leasing

1 komentarz do 'Leasing a BIK'

Subscribe to comments with RSS

  1. Pozabankowe firmy pożyczkowe już mogą dopisywać do BIK i niektóre top robią. A leasingu bez BIK w bankach ani firmach córkach banków nie da rady otrzymać.

    Zbynio

    9 Gru 16 15:36

Skomentuj