Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Dlaczego o leasing łatwiej niż o kredyt (nowej firmie)?

komentarze 2

No właśnie, ja pytam, dlaczego? Nowa firma a dokładniej nowy przedsiębiorca tylko sobie może pomarzyć o kredycie firmowym w tym o kredycie samochodowym. Dlaczego jednak przedsiębiorca już pierwszego dnia prowadzenia działalności gospodarczej może skutecznie ubiegać się o leasing? Żeby nie było, że się przesłyszałem że tak jest, to oto jest zestawienie ofert leasingu znanych firm: tutaj. I mamy tam na przykład zachętę od GETIN leasing – “leasing na START już od pierwszego dnia działalności” albo od Idea Bank – “od 1-szego dnia działalności”. jeszcze tylko pojawia ise pytanie, czy tak jest faktycznie, że od pierwszego dnia, bo na przykład kredyt dla firmy od Idea Bank też w reklamie był “dla nowych firm” a jak nowi przedsiębiorcy podekscytowani zgłaszali się po kredyt, to okazywało się że aż tak pięknie jak w reklamie, wcale nie jest. Jednak co do leasingu to już sam od kilku osób słyszałem że otrzymały tuż po otworzeniu firmy.

Oficjalny powód tego o czym mowa jest ponoć taki, że przedmiot wzięty w leasing jest zabezpieczeniem tegoż leasingu dla firmy leasingowej / banku, po pozostaje własnością leasingodawcy. No dobrze, ale na przykład mieszkanie też jest zabezpieczeniem kredytu hipotecznego (hipoteka na rzecz banku) a samochód – zabezpieczeniem kredytu samochodowego (przewłaszczenie na rzecz banku) a jakoś nie słyszałem o tym, by nowa firma mogła uzyskać kredyt hipoteczny albo samochodowy.

A dobre oferty leasingu mamy tutaj.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

21/09/2014

kategoria leasing

Komentarze do 'Dlaczego o leasing łatwiej niż o kredyt (nowej firmie)?'

Subscribe to comments with RSS

  1. Witam, mam takie pytanie czy leasing jest tyko dla firm?

    Julia

    21 maja 18 23:29

  2. Nie, nie tylko dla firm, osoba prywatna też może wziąć w leasing np. samochód. Jest to tak zwany leasing konsumencki. O ile jednak w przypadku firmy leasing bywa atrakcyjniejszy niż kredyt samochodowy, o tyle w przypadku osób prywatnych generalnie chyba nie jest atrakcyjniejszy niż kredyt samochodowy. Poza tym, wiele osób prywatnych chce mieć własny samochód (nawet jeżeli jest na nim zastaw na rzecz banku), a w przypadku leasingu właścicielem samochodu do końca umowy leasingowej jest firma leasingowa czy bank jako leasingodawca.

    admin

    22 maja 18 06:10

Skomentuj