Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Pożyczka czy zakup na raty?

skomentuj

Kupno produktu, którego cena jest w stosunku do naszych zarobków za wysoka, to w dzisiejszych czasach niestety nic niezwykłego. Koszt zakupu większości istotnych dla rodziny produktów jest naprawdę wysoki. Bez względu na to czy chodzi o samochód, czy o dobry telewizor, jest po prostu drogo. Jak dokonać zakupu? Rozwiązania są dwa. Pożyczka i zakup na raty. Które z nich wybrać?

W przypadku konieczności zakupu jednej rzeczy, bez wątpienia warto wybrać zakup ratalny. W dzisiejszych czasach taką opcję oferuje praktycznie każdy liczący się sklep. Dzięki współpracy ze sklepem i dużej ilości umów ratalnych, firma jest w stanie oferować pożyczki taniej. Każdy klient, który kupował na raty, a później wziął w tej samej firmie pożyczkę, doskonale wie, jak wielkie różnice w kosztach pomiędzy pożyczką za zakupem ratalnym mogą się pojawić.

Inna sytuacja powstaje, gdy zakup nie jest zakupem jednej rzeczy a rzeczy kilku. Taka sytuacja pojawia się na przykład gdy musimy kupić rzeczy niezbędne przy remoncie domu. Wiele rzeczy w różnych miejscach to sytuacja, która niemożliwa praktycznie zakup ratalny Wtedy konieczna będzie pożyczka. W przypadku jasno określonych celów, rozwiązaniem może być również tańszy i oparty na lepszych warunkach kredyt.

Podsumowując – każde problemy z możliwością sfinansowania istotnych zakupów to sprawa trudna, ale do rozwiązania. Warto o tym wiedzieć i nie obawiać się pokonywania takich trudności. Zawsze jednak warto pamiętać, żeby przeliczać, która opcja pozyskania pieniędzy bardziej się opłacać.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

20/09/2014

kategoria kredyty

Skomentuj