Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Lombardy – Sławno

1 komentarz

W Sławnie znaleźliśmy jeden lombard a konkretnie jest to: LOMBARD T. JAKIMIAK, Rapackiego 1/3, Sławno, tel. 59 810 42 54. W Sławnie jednak, bez wychodzenia z domu i bez dawania zastawu, możesz wziąć też pożyczkę bez sprawdzania BIK i zatrudnienia, oferty znajdują się tutaj. Warunki nie mniej korzystne niż przy pożyczkach oferowanych przez lombardy.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 4 Ocena średnia: 3.8]

20/09/2014

1 komentarz do 'Lombardy – Sławno'

Subscribe to comments with RSS

 1. Warto uświadomić sobie co nieco o pętli kredytowej. Pętla kredytowa to trudna sytuacja, w której pożyczkobiorca zadłużył się na tyle iż nie jest w stanie spłacać swoich pożyczek i kredytów, ponieważ ich koszty przekraczają jego możliwości finansowe. Wiele osób zastanawia się, jak to wszystko się zaczyna. Czasami bardzo niewinnie.

  Wszystko zaczyna się od pierwszej pożyczki. Dostępność pożyczek jest na tyle duża, że z otrzymaniem jej nie ma żadnego kłopotu. Oczywiście większość z nich o wiele łatwiej otrzymać niż spłacić. Koszty pożyczek mogą bowiem bardzo negatywnie zaskoczyć. Oprocentowanie, opłaty dodatkowe, prowizje – znane są przypadki, w których koszty przekraczają wartość pożyczki.

  Dostępność pożyczek, możliwość zakupu produktów na raty, dostępność kredytów i – często – kolejne braki w budżecie domowym powodują, iż decydujemy się na kolejne pożyczki. Następne są już brane z konieczności. Brak możliwości spłaty starych długowi i pożyczka na ich pokrycie. Później kolejna i kolejna. Później, gdy nie ma szans na kolejną pożyczkę, a jednocześnie pojawia się konieczność spłaty poprzednich, powstaje problem. Dochody nie wystarczają na spłatę zobowiązań a horrendalnie wysokie odsetki rosną, a więc ze względu na to czy spłacamy choć trochę, czy nic, długi rosną. Jak z nich wyjść?

  Podstawową rzeczą jest nie zaciąganie kolejnych zobowiązań. Być może pomogą spłacić stare, ale również są do spłacanie, a więc tak naprawdę przedłużą nieco agonię, odwleką narastający problem. Nie tędy droga. O wiele lepiej wziąć pożyczkę konsolidacyjną.

  Tego rodzaju pożyczka jest idealna w takiej sytuacji. Na mocy postanowień pożyczki pożyczkobiorca nie otrzymuje z niej ani złotówki – wszystkie środki są przelewane bezpośrednio na konta wierzycieli. Dług więc zostaje spłacony, a klient pozostaje z jedną pożyczką, która jest tańsza od kosztów pożyczek wcześniejszych

  Podsumowując. Pętla kredytowa to bardzo groźna sprawa. Nie warto do niej dopuszczać, ale jeśli już jest, trzeba wiedzieć jak z nią zwalczyć. Pożyczka konsolidacyjna może znakomicie w tym pomóc.

  kruczek

  1 Lis 14 18:14

Skomentuj