Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Leasing aut fajny jest. Potrójnie fajny.

skomentuj

Szczególnie dla małej firmy leasing aut to super sprawa. Potrójnie super jak to zaznaczyłem w tytule. Po pierwsze, jest takie finansowanie auta tańsze od zakupionego za gotówkę i na kredyt też, dzięki możliwości ujmowania rat leasingowych w kosztach uzyskania przychodów. Kredyt też można odpisywać, ale moim zdaniem leasing wychodzi taniej w małej firmie.

Po drugie, jak firma będzie mieć jakieś okresowe kłopoty finansowe i do siedziby firmy wejdzie komornik, to autko w leasingu nie zlicytuje na pokrycie długów bo autko takie nie należy do leasingobiorcy ale do firmy leasingowej. To bardzo ważne a jak ktoś myśli że nie ma szans na to by jego firmę ścigali wierzyciele z komornikiem na czele, to nie wie jakie ryzyko każdy biznes ma w siebie wpisane. Wystarczy dekoniunktura, silniejsza konkurencja albo problemy ze ściąganiem należności od klientów i już się jest samemu zagrożonym.

Po trzecie, samochodem w leasingu można pokazać się przed kontrahentami, zbudzając zaufanie. Naprawdę drogie fury dostępne są w leasingu nie tylko dla bardzo bogatych firm.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

20/09/2014

kategoria leasing

Skomentuj