Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Opłacalność kredytu konsolidacyjnego

komentarze 2

Kredyt konsolidacyjny wcale nie jest tańszy niż kredyty które skonsolidował. To jasne, bo banki muszą zarabiać (w tym na kredytach konsolidacyjnych) a Państwo do kredytów konsolidacyjnych nie dokłada. Piszę tu o tym dlatego że wiem iż niektórzy myślą że kredyt konsolidacyjny wychodzi taniej od skonsolidowanych zobowiązań.

Czy w takim razie nie warto konsolidować kredytów? Warto jeśli się widzi, że w przeciwnym wypadku powstaną zaległości w spłacie. Wtedy, gdy banki wypowiedzą umowy o kredyt, zaczną być naliczane karne odsetki ale co najgorsze, powstaną koszty egzekucyjne – komornicze. Wtedy okaże się zapewne że lepiej było wziąć kredyt konsolidacyjny. Że nie wspomnę o dodatkowych niedogodnościach związanych z umieszczeniem w bazie BIK oraz w rejestrach dłużników – Biurach Informacji Gospodarczej.

Wrzesień 19th, 2014 at 7:36 pm

Komentarze do 'Opłacalność kredytu konsolidacyjnego'

Subscribe to comments with RSS

  1. Czy kredyt konsolidacyjny to kredyt oddłużeniowy?

    ixix

    1 Lis 14 at 12:41

  2. Kredyty konsolidacyjne bywają nazywane kredytami dla zadłużonych ale jest to określenie nieścisłe o mogące wprowadzić w błąd. Banki nie udzielają kredytów osobom zadłużonym a więc mającym zaległości w spłacie kredytów ujawnione w BIK, mające komornika na pensji albo tym bardziej bezrobotnym nie udziela takiego kredytu (jak i żadnego innego). Kredyty konsolidacyjne są dla osób, którym ciężko idzie spłata dotychczasowego kredytu ale póki co jeszcze nie mają (wielomiesięcznych) zaległości w płaceniu rat kredytu. Bank, udzielając kredytu konsolidacyjnego, bierze na siebie spłatę dotychczasowego kredytu. Klient ma teraz do spłaty nowy kredyt – konsolidacyjny ale z niższymi ratami, więc łatwiej będzie mu spłacać tenże nowy kredyt. Oczywiście spłata potrwa dłużej w związku z tym, że raty są niższe, bo będzie ich więcej.

    admin

    1 Lis 14 at 12:47

Skomentuj