Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Zarabianie na kontach bankowych

skomentuj

Banki coraz bardzie starają się przyciągnąć klientów. W tym celu szykują ciekawe oferty kont osobistych, które w większości są darmowe (najlepsze są tutaj). Dzięki temu nie tylko możemy zaoszczędzić sporą sumę za samo korzystanie z konta osobistego, ale również na tym zarobić. Jak to jest możliwe? Dzięki prowizjom, które oferuje nam bank od pewnych płatności.

Moneyback i Cashback
Moneyback i Cashback mają podobne znaczenie. Jest to prowizja oferowana przez bank posiadaczowi karty płatniczej za dokonane transakcje bezgotówkowe. Dodatkowo cashback oznacza także możliwość wypłaty pieniędzy podczas płacenia za zakupy w sklepie. Dlatego właściwsze jest określenie moneyback. Najczęściej jest to kilka procent. Nie jest to duża suma, ponieważ banki wprowadzają ograniczenia w możliwości odzyskania środków do kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Mimo to w roku suma ta może wzrosnąć do kilkuset złotych. Nie stoi również nic na przeszkodzie, aby założyć konto w kilku bankach i pomnożyć zwrot z zakupów, wtedy moneyback może wynieść nawet parę tysięcy złotych w roku. Prawda jest taka, że każdy robi i będzie robił zakupy, więc warto skorzystać z promocji i móc zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Premie i inne promocje
Oprócz moneyback, banki posiadają w swojej ofercie sporo promocji, które pozwalają nam zarobić kolejne kilkadziesiąt złotych. Są one często dużo ciekawsze niż same prowizje za transakcje kartą. Niekiedy premie są wypłacane za wykonywanie przelewów, comiesięczne wpływy o określonej wysokości, a nawet za samo założenie konta. Promocje często są także powiązane z kartą debetową. Różnica czasem polega na wykonywaniu zakupów jedynie u określonych partnerów lub zwrotu części kosztów wydanych na paliwo.

Tak więc samo darmowe konto osobiste przestaje być wystarczające. Dzięki coraz ciekawszym ofertom banków nie tylko możemy zaoszczędzić, ale także trochę dorobić. Z tego powody warto na bieżąco śledzić promocje i oferty bankowe, które obecnie są dostępne. Wybierając najciekawsze z nich możemy w ciągu roku zarobić dodatkowo sporą sumę pieniędzy.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

18/09/2014

kategoria depozyty bankowe

Skomentuj