Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Problem żyranta – oczekiwanie na egzekucję komorniczą

1 komentarz

Pytanie: Jestem mieszkańcem Ostrowca Świętokrzyskiego. W 2008 roku żyrowałam koleżance dwa kredyty na łączną kwotę około 40 tysięcy. Jeden kredyt ma już wypowiedzianą umowę, drugi nie jest spłacany i podejrzewam, że umowa też zostanie wypowiedziana. W tej sytuacji niestety na pensje wejdzie mi komornik i chyba tylko na moja ponieważ moja koleżanka ma dwoje małych dzieci, zarabia najniższą krajową a jej mąż też zarabia małe pieniądze. Proszę mi doradzić co mam zrobić i kiedy, aby nie wpaść w jeszcze większe tarapaty. Dodam jeszcze, że spisałyśmy między sobą umowę z której wynika że kredyty były brane dla niej i ona je wykorzystała oraz że zobowiązuje się do ich spłaty, ale niestety nie jest to poświadczone notarialnie.

Odpowiedź: Nie mamy wiedzy co do tego, czy banki w takiej sytuacji muszą uwzględnić wniosek o restrukturyzację kredytu. Jeżeli nie ma Pan pieniędzy na spłacenie zaległych rat, to nie ma Pan wyjścia, musi Pan czekać. Może Pan ewentualnie zaciągnąć jakąś pozabankową pożyczkę bez BIK po to, aby spłacić bankowi te zaległe raty.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

18/09/2014

kategoria żyrant

1 komentarz do 'Problem żyranta – oczekiwanie na egzekucję komorniczą'

Subscribe to comments with RSS

  1. Przywilejem wierzyciela jest podjęcie decyzji, od kogo będzie ściągał należności. Jeśli stwierdzi, że dużo lepszą sytuację ma żyrant, to wybierze właśnie jego.

    Pako

    18 Wrz 14 14:44

Skomentuj