Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Pożyczki na SMS wcale nie dla wszystkich

skomentuj

Pożyczki na SMS opisywane są i rozumiane przez niektórych jako szybkie pożyczki dla każdego. Temat nie jest jednak tak prosty. Większość firm pożyczkowych oferujących takie pożyczki, wymaga od pożyczkobiorcy aby miał udokumentowane stałe dochody czyli w większości przypadków chodzi o zatrudnienie na umowę o pracę.

Trzeba podać dane pracodawcy a może nawet przesłać mailem potwierdzenia przelewów od pracodawcy. Sprawdzany jest też przy większości takich pożyczek BIK, czy sprawdzana osoba nie ma zaległych zobowiązań z tytułu kredytów. Niektórzy tacy pożyczkodawcy sprawdzają też klientów w rejestrach długów. Jeżeli dochody są na odpowiednim poziomie a informacje z BIK i innych rejestrów dłużników nie odstraszają, to nieraz i tego samego dnia można mieć już na koncie taką pożyczkę.

Radziłbym jednak niektórym osobom mieć na względzie to, że pozytywna weryfikacja ze strony firmy pożyczkowej nie powinna usypiać własnego rozsądku ich – pożyczkobiorców. Czy jesteś pewien że za te dwa lub cztery tygodnie będziesz miał pieniądze na zwrot tej pożyczki. Zerknij do warunków, na jakich przyznawana jest taka czy inna pożyczka na SMS. Poczytaj w umowie o dodatkowych kosztach jakie ponosi pożyczkobiorca po przedłużeniu umowy pożyczki. I zastanów się.

18/09/2014

Skomentuj