Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Pożyczki przez internet

1 komentarz

Pożyczki przez internet które oferują banki, to oferta przeznaczona dla tych, którzy mają w danym banku konto i to nie od dzisiaj ale od co najmniej kilku miesięcy. Bank może w takim wypadku przyznać i przelać na konto bankowe pożyczkę w tym samym dniu, w którym złożony został wniosek o pożyczkę. Bank musi najpierw sprawdzić w historii operacji na koncie, czy pożyczkobiorca otrzymuje regularnie wpływy na konto a w szczególności chodzi o przelewy wynagrodzenia na konto osoby wnioskującej o pożyczkę. Osobie która stałych i regularnych dochodów nie uzyskuje, bank pożyczki nie udzieli, to pewne.

Inaczej przedstawia się procedura w przypadku takich pożyczek jak popularny sms kredyt czyli pożyczek oferowanych przez pozabankowe firmy pożyczkowe. Firmy te oczywiście nie prowadzą kont bankowych. Nowy więc klient składa wniosek o pożyczkę przez internet bądź dodatkowo przez sms. Te firmy jednak także sprawdzają zatrudnienie, a w każdym bądź razie tak piszą, że taki wymóg funkcjonuje. Na przykład wnioskujący o pożyczkę VIA SMS musi podać w formularzu zgłoszeniowym dokładne dane pracodawcy. Czy firma pożyczkowa sprawdzi zatrudnienie? Wydaje się, że powinna mieć z tym problem nie do przejścia, gdyż pracodawca pożyczkobiorcy nie powinien telefonicznie udzielić takiej informacji, nikomu. A tylko telefoniczne sprawdzenie wchodzi tu w grę, ponieważ pożyczka przelewana jest na konto pożyczkobiorcy jeszcze tego samego dnia.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

17/09/2014

1 komentarz do 'Pożyczki przez internet'

Subscribe to comments with RSS

  1. Wiele kredytów gotówkowych reklamowanych jest jako szybkie kredyty przez internet ale w wielu przypadkach jedynie wniosek o kredyt wysyłany jest przez internet i to wszystko jak chodzi o udział internetu w procedurze uzyskania kredytu. W rzeczywistości jedynymi kredytami gotówkowymi które uzyskuje się tylko w oparciu o internetową komunikację są pozabankowe chwilówki przez internet. W niektórych ofertach chwilówek online wymagane jest dodatkowo wysłanie sms-a ale nie we wszystkich. Który jest najszybszy? Jest ich kilka mniej więcej tak samo szybkich a więc VIVUS, VIA SMS, NET CREDIT, SMS365.PL; od wysłania wniosku online do odnotowania pożyczki na koncie bankowym mija nawet mniej niż godzina, nawet 15 minut. Jak chodzi natomiast o kredyty gotówkowe w banku, to szybka (w ciągu jednego dnia) pożyczka całkowicie online też jest możliwa pod warunkiem, że pożyczkobiorca ma w banku konto od co najmniej kilku miesięcy i na to konto wpływa wynagrodzenie.

    dunek

    23 Sty 17 21:29

Skomentuj