Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Pożyczki bez weryfikacji dochodów

skomentuj

Kredytowanie kogoś, kto nie ma dochodów, pożyczką niezabezpieczoną zastawem ani hipoteką, to bardzo ryzykowna sprawa dla banku lub firmy pożyczkowej albo dla prywatnego pożyczkodawcy. Co będzie dalej, jeżeli pożyczkobiorca nie zwróci pożyczki?

Sprawa trafi do sądu a następnie do komornika, jasne, tylko co komornik zdziała w sytuacji w której dłużnik nie ma żadnych dochodów oraz majątku? Komornik w takiej sytuacji umorzy postępowanie egzekucyjne jako całkowicie bezskuteczne.

Trudno więc o pożyczkę bez sprawdzania dochodów, bo banki jak też i firmy pożyczkowe zdają sobie sprawę z takiego ryzyka. Nawet małe pożyczki przez Internet typu sms kredyt przyznawane są dopiero po zweryfikowaniu źródła dochodów pożyczkobiorcy. A pożyczki na oświadczenie? Nic z tego, też nie da się oszukać… Tak rozumiane oświadczenie to nie tylko deklaracja pożyczkobiorcy ale i dowód konta bankowego trzeba przedstawić, że wpływają na nie przelewy z tytułu wynagrodzeni albo z innego stosunku, na przykład z umowy najmu, ewentualnie, albo z działalności gospodarczej. Preferowana jest jednak umowa o pracę na czas nieokreślony jako najstabilniejsze źródło dochodów.

Banki udzielają pożyczek tylko osobom z oficjalnym źródłem dochodów. Natomiast wielu bezrobotnym klientom parabanków udało się uzyskać w nich pożyczkę ale niejeden musiał w tym celu słownie skłamać…

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

17/09/2014

Skomentuj