Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Nowa firma a szansa na kredyt

1 komentarz

Rzesze absolwentów szkół marzą o własnej firmie i karierze biznesmena – bogacza. Wielu z nich układało sobie w głowach biznes plan na przyszła działalność gospodarczą i są przeświadczeni o tym, że ich pomysł na własny biznes jest świetny. Większość z nich jeszcze nie dysponuje jednak żadnym kapitałem ani mieniem a często w start i rozwój firmy trzeba mocno zainwestować.

Zdając sobie z tego sprawę, często jednak nie zdają sobie sprawy z tego jak trudno załatwić nowemu przedsiębiorcy kredyt dla firmy. Reklamy kredytów mogą swą treścią wprowadzić w błąd w tym zakresie. A fakty są takie, że żaden bank nie przyzna kredyt na start firmy jeżeli kredytobiorca nie jest w stanie zaoferować zabezpieczenia tego kredytu, zwykle wymagana jest hipoteka. Nie inaczej jest jak chodzi o kredyt hipoteczny albo leasing samochodowy bądź inny – pomimo tego, że zabezpieczeniem kredytu jest kredytowana nieruchomość a przedmiot leasingu pozostaje własnością firmy leasingowej, to nowy przedsiębiorca nie ma szans na żaden z tych produktów finansowych.

Przyjdzie więc nieco przesunąć w czasie założenie własnego biznesu i zatrudnić się „u kogoś” aby zaoszczędzić trochę kapitału na start własnej firmy oraz ewentualnie wziąć kredyt mając już umowę na czas nieokreślony i przeznaczyć te pieniądze na rozwój firmy.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 3 Ocena średnia: 4.7]

17/09/2014

kategoria kredyty dla firm

1 komentarz do 'Nowa firma a szansa na kredyt'

Subscribe to comments with RSS

  1. Jeżeli nie pracujesz czyli nie posiadasz zdolności kredytowej, to nie otrzymasz w banku kredytu, co do tego nie ma wątpliwości i to nie podlega to dyskusji. Jeżeli nie posiadasz majątku mogącego stanowić zabezpieczenie pożyczki ani potencjalnego poręczyciela, to na pożyczki pozabankowe też raczej nie licz. Jeżeli więc kolega albo rodzina też nie zechcą Cię wspomóc, a dodatkowo nie załapujesz się na jakieś dotacje, to masz problem ale może do pokonania. Najłatwiejsze pożyczki do otrzymania, bez żadnych zabezpieczeń i chyba tak naprawdę bez badania zdolności kredytowej w tym zatrudnienia, to pożyczki społecznościowe. zarejestruj się na którymś z portali np. kokos.pl i spróbuj. Zastanów się jednak albo nad niskonakładową działalnością albo / i nad stopniowym jej rozwijaniem. Jeżeli masz zamiar działać w branży handlowej, to spróbuj przekonać dostawcę aby udzielił Ci kredytu kupieckiego czyli abyś nie musiał płacić za towar żywą gotówką ale dopiero po sprzedaży dokonanej przez Ciebie. Łatwo powiedzieć, trudniej wynegocjować, ale spróbuj. Przedstaw dostawcy realnie perspektywy rozwoju Twojej firmy, być może będziesz musiał w takiej sytuacji zdradzić szczegóły których wolałbyś nie zdradzać, ale trudno. Chodzi o to ażebyś wynegocjował choć niewielki kredyt kupiecki, o stosunkowo niewielkiej wartości, abyś mógł już zacząć.

    Gabro

    4 Gru 14 19:31

Skomentuj