Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Kolorowe reklamy, chwytliwe hasła, znane osoby – na co naprawdę warto zwrócić uwagę przy wyborze konta bankowego?

1 komentarz

Bank, w którym masz konto, nalicza Ci co raz wyższe opłaty, a atrakcyjną ofertę kieruje tylko do nowych klientów? Obsługa banku jest opryskliwa? Nie masz darmowych przelewów przez internet? To najwyższy czas, żeby pomyśleć o otwarciu konta w innym banku! Dowiedz się, na co zwrócić uwagę. Następnie pomyśl o swoich potrzebach i wybierz bank, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Aktualnie najlepsze według nas oferty kont osobistych są tutaj.

1. Sprawdź, czy bank pobiera opłatę za prowadzenie konta.

Być może wymagany jest minimalny miesięczny wpływ na konto, np. 500 zł, aby opłata nie została naliczona. Nie przekreśla to banku. Za to warto się zastanowić, czy jest to dla Ciebie realny problem. Zwróć uwagę, że jeśli planujesz przelewać na to konto swoje wynagrodzenie, prawdopodobnie nie będzie to dla Ciebie żadne utrudnienie i konto będzie darmowe.

2. Sprawdź, czy bank wydaje kartę do konta.

Dla większości osób konto bez karty będzie bezwartościowe. Wówczas nie można ani wypłacić pieniędzy w bankomacie, ani zapłacić kartą za zakupy.

3. Sprawdź, czy za wydanie i użytkowanie karty bank pobiera opłatę.

Sytuacja może wyglądać podobnie jak w przypadku konta. Możliwe, że bank nie pobiera opłaty, jeśli wykona się w danym miesiącu operacje kartą na określoną minimalną kwotę np. 100 zł. W zależności od tego, czy płacisz w sklepie gotówką, czy kartą i czy w ogóle planujesz często używać karty, warunek ten będzie łatwy lub trudny do spełnienia.
Może bank w ogóle nie pobiera opłat za kartę i wówczas sytuacja jest jasna.

4. Sprawdź, czy bank ma placówki i bankomaty w Twoim mieście, czy znajdują się one w pobliżu Twojej pracy lub miejsca zamieszkania.

5. Popytaj znajomych i przeszukaj Internet.
Prawdopodobnie trafisz na opinie klientów banku i w razie wątpliwości będą Ci służyć poradą.

6. Sprawdź, czy bank oferuje premię za rekomendację.
Jeśli bank się sprawdzi, czemu nie polecić go innym osobom i samemu na tym nie skorzystać?

7. Sprawdź, ile kosztuje wykonanie przelewów bankowych zwykłych i ekspresowych: przez internet, za pośrednictwem telefonu i w placówce banku.
Darmowe przelewy internetowe są standardem w dzisiejszych czasach, co nie oznacza, że wszystkie banki zrezygnowały z opłat.

8. Sprawdź, czy w Twojej miejscowości znajduje się wpłatomat banku.

9. Sprawdź, ile kosztuje dokonanie wpłaty i wypłaty z konta w placówce banku.
Nie zawsze jest to darmowe!

10. Sprawdź ofertę karty kredytowej lub pożyczki, których bank udziela swoim klientom, jeśli planujesz w przyszłości korzystać z któregoś z tych produktów.

11. Sprawdź, czy bank oferuje usługę Cashback.
Pozwala ona na częściowy zwrot wydatków, dokonanych podczas transakcji kartą lub płacenia przez Internet.

Banki prześcigają się w zdobywaniu klientów. Teraz już wiesz, co jest najważniejsze, zanim podejmie się decyzję o wyborze banku, więc nie dasz się zwieść kolorowej reklamie i chwytliwym hasłom!

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

17/09/2014

kategoria depozyty bankowe

1 komentarz do 'Kolorowe reklamy, chwytliwe hasła, znane osoby – na co naprawdę warto zwrócić uwagę przy wyborze konta bankowego?'

Subscribe to comments with RSS

  1. Opłaty za przelewy jakie wykonuję z mojego konta firmowego kosztują mnie co tydzień około 20 zł. Cholera, teraz dopiero uświadomiłem to sobie. Chodzi o przelewy należności dla moich kontrahentów. Jestem jednak a takim leniem, że konta nie będę zmieniał. Zero złotych za wszystko to oferta niejednego banku, wiem o tym, ale po pierwsze, szkoda mi czasu na załatwianie formalności bo przecież nowe konto trzeba zgłosić do urzędu skarbowego, chyba też do ZUS (czy nie trzeba do ZUS zgłaszać?), trzeba wpisać do programu do faktur, do szablonu firmówki w stopce i może jeszcze gdzieś zmienić. No i trzeba zdefiniować na nowo przelewy – zlecenia stałe. I może jeszcze coś, ale nie kojarzę w tej chwili. Aha, trzeba zamknąć konto z którego się rezygnuje, żeby nie potrzebnie nie ponosić opłaty za prowadzenie konta (tak, takie mam konto).
    Jeżeli ktoś czytając ten post dobrnął do końca powyższego akapitu, to pewnie suchej nitki nie zostawił na moim lenistwie. Jednak to nie tak do końca z moim lenistwem, gdyż jestem bardzo zapracowanym i zajętym człowiekiem. Ok. niech będzie że 80 z. miesięcznie tracę na opłaty za przelewy z konta firmowego. Jednak za ten czas niezbędny do przeprowadzenie zmian w związku z wprowadzeniem nowego konta, mogę wykonać wiele czynności bardziej zyskownych bo naprawdę mam co robić i w ten sposób zarobię więcej niż przez kilka miesięcy stracę na opłatach za przelewy. A, zapomniałem jeszcze o stracie czasu na wybór konta firmowego! No właśnie. A tak w ogóle to jaka mam gwarancję że np. za trzy miesiące bank w którym, założę nowe konto nie wprowadzi do tego konta jakichś opłat.

    leń

    7 Lis 14 17:50

Skomentuj